Budowa stadionu Legii może się zakończyć nawet 58 dni później! - fot. Bodziach
REKLAMA
REKLAMA

Budowa trybuny zachodniej przedłużona do 11 marca

Bodziach, źródło: Życie Warszawy / własne - Wiadomość archiwalna

Jeszcze wczoraj informowaliśmy, że budowa trybuny zachodniej idzie zgodnie z planem. Niestety Życie Warszawy informuje, że już teraz przesunięto termin zakończenia prac budowlanych o 58 dni, co oznacza, że mecz derbowy z Polonią, a także kolejny ze Śląskiem, zostaną rozegrane przy otwartych tylko trzech istniejących już trybunach.

Początkowo robotnicy mieli zakończyć budowę w połowie stycznia. Obecnie, co potwierdza Janusz Kopaniak, dyrektor WOSiR, termin zakończenia prac przesunięto na 11 marca 2011 roku. Czym spowodowane jest tak duże opóźnienie? "Ostatnia zima spowodowała ponadmiesięczny poślizg przy realizacji pierwszego etapu robót. W konsekwencji prace przy budowie trybuny zachodniej rozpoczęły się później, niż planowaliśmy" - mówi Kopaniak.

Wszystko tak naprawdę zależy od pogody. Jeszcze w październiku powinny być gotowe wszystkie dźwigary dachowe i kratownice, na których rozkładana byłaby membrana dachowa. Wątpliwe, aby jednak udało się to zrobić w tym roku, szczególnie biorąc pod uwagę prognozy pogody na najbliższe tygodnie. "Membranę dachu można rozkładać wtedy, gdy dobowa temperatura powietrza nie jest niższa niż 10 st. C. Do montażu dachu będziemy gotowi na początku listopada, wszystko zależy od pogody" - mówi ŻW Paweł Szymaniak z Polimexu-Mostostal.

Jeśli dach nie zostanie zamontowany w tym roku, prawdopodobnie właśnie w I połowie marca budowlańcy opuszczą plac budowy. Następnie stadion będą musieli skontrolować przedstawiciele PINB, którzy podejmą decyzję o dopuszczeniu obiektu do użytkowania. Nie ma więc szans, by kibice Legii obejrzeli pierwsze mecze rundy wiosennej z trybuny zachodniej. Pierwszy z nich - derby z Polonią zaplanowano na 26 lutego. Trybuna powinna zostać dopuszczona do użytku na przełomie marca i kwietnia, a to oznacza, że Legii "przepadną" prawdopodobnie trzy mecze - z Polonią, Śląskiem i Ruchem (19.03). Możliwe, że pierwszym, który obejrzy ponad 30 tysięcy widzów, będzie pojedynek z Zagłębiem Lubin 2 kwietnia.

"Oczywiście nie jest to dla nas komfortowa sytuacja, ale jedynym winnym jest pogoda" - mówi Marek Drabczyk, członek zarządu KP Legia. Dla Legii oznacza to straty finansowe, bowiem właśnie na sprzedaży miejsc na trybunę zachodnią klub miał zarabiać najwięcej. Tymczasem prawdopodobnie na wiosnę mecze z zachodniej będzie można obejrzeć tylko 5, zamiast ośmiu razy (+ ew. mecze w Pucharze Polski). "Tych wpływów nie będzie, ale nie robimy z tego tragedii. Natomiast jeżeli chodzi o loże, to dla kibiców przygotujemy rabat" - mówi Drabczyk.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.