Kick-bokserzy Legii zdobyli 13 medali na MP w Siedlcach - fot. warszawa-kickboxing.pl

Kick-boxing: 13 medali na MP semi i full-contact

W miniony weekend w Siedlcach odbyły się mistrzostwa Polski w kick-boxingu, w formułach semi i full contact. Legię reprezentowało 11 zawodników i zawodniczek, którzy zdobyli łącznie 13 medali. Legioniści w swoim debiucie w formle full-contact wygrali w klasyfikacji medalowej. Z bardzo dobrej strony pokazał się nasz trener - Przemysław Ziemnicki, który przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy wygrał wszystkie cztery walki.

Ziemnicki został mistrzem Polski w full contactie w kategorii do 75 kilogramów oraz wicemistrzem Polski w semi-contakcie w kat. do 79 kg. Mistrzostwo Polski wywalczyli także Rafał Banaszewski (full-contact, do 57 kg), Dominika Ziemnicka (semi-contact, do 50 kg) oraz Anna Słowik (full-contact, powyżej 70 kg), uznana jednocześnie najlepszą zawodniczką całego turnieju. Daniel Żaboklicki nie obronił tytułu mistrza Polski w full-contakcie w kategorii wagowej do 54 kg, przez co stracił szansę na wyjazd na ME. Nasz zawodnik musiał zadowolić się srebrnym medalem MP.

Brąz wywalczyli: Klara Kleczkowska (full-contact, do 56 kg i semi-contact, do 55 kg), Tomasz Ocicki (full-contact, do 60 kg), Fryderyk Mścisławski (full-contact, do 63,5 kg i semi-contact, do 69 kg), Aleksandra Torz (semi-contact, do 50 kg) oraz Anna Słowik (semi-contact, powyżej 70 kg).