Tak wyglądać będzie nowy stadion Juventusu - fot. solopallone.it
REKLAMA
REKLAMA

Stadiony: Otwarcie Juventus Arena już za kilka miesięcy

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Obecnie Juventus Turyn swoje mecze rozgrywa na Stadio Olimpico di Torino - obiekcie AC Torino, mogącym pomieścić 27 tysięcy widzów. Wszystko dlatego, że w miejscu Stadio Delle Alpi budowany jest nowy obiekt - Juventus Arena. Ten ma być oddany do użytku już za kilka miesięcy. "Stara Dama" przeniesie się na nowy stadion wraz z początkiem sezonu 2011/12.
Na nim będzie mogło zasiąść 41 254 kibiców, a koszt budowy powinien się zamknąć w 150 milionach euro (początkowo planowano 105 mln, obecnie wiadomo, że pochłonie min. 120 mln). Obiekt będzie dwupoziomowy, a dla kibiców przygotowano 4 tysiące miejsc postojowych. Nazwa "Juventus Arena" jest tylko roboczą - firma Sportfive nabyła prawa do zarządzania nazwą i samym stadionem za 75 milionów euro. Sportfive Italia poszukuje również chętnych do kupna najdroższych miejsc na stadionie w lożach VIP oraz wynajmu sky-boxu.

Juventus liczy na spore zyski do budżetu klubu po oddaniu do użytku obiektu. Nimi nie będzie się musiał dzielić ani z lokalnym rywalem - AC Torino, ani z miastem. Przychody z samego dnia meczowego szacowane są na poziomie 40 milionów euro. Wokół stadionu, podobnie jak we Wrocławiu, powstanie galeria handlowa o powierzchni 34 tysięcy metrów kwadratowych. Kompleks będzie czynny siedem dni w tygodniu i ma przynosić klubowi spore zyski.

Trzeba przyznać, że dość nietypowo wyglądać będą krzesełka, a właściwie fotele na stadionie. Te będą posiadały zagłówki (oczywiście na bardziej ekskluzywnych sektorach) oraz podłokietniki. Krzesełka na nowy stadion dostarczy firma Mondo Spa. Na trybunach będzie montowany model siedzisk MondoSeat9. Wszystkie miejsca na trybunach będą oczywiście przykryte dachem.

Na stadionie zamontowane zostaną cztery sporych rozmiarów diodowe telebimy, na których wyświetlane będą wyniki meczów, reklamy oraz ciekawsze akcje meczu. Sprzęt multimedialny na całym stadionie wraz z oprogramowaniem zapewni firma Sony. W umowie pomiędzy stronami zawarto zapis, dzięki któremu Sony otrzyma stałą pulę biletów na każde spotkanie, a także możliwość robienia konkursów związanych z Juventusem, dla swoich klientów.

Za najlepsze miejsca na stadionie trzeba zapłacić słono, ale cena nie jest podana do ogólnej wiadomości - jest negocjowana z zainteresowanymi. Wiadomo natomiast, że za miejsca w Giovanni Agneli, gdzie zamontowane będą monitory oraz fotele (250 miejsc), trzeba zapłacić 10 tysięcy euro rocznie. Miejsce w sektorze "Forum", liczącym 500 miejsc, poświęconym stu najlepszym piłkarzom Juve w historii, to wydatek 6500 euro. Za jedno z 650 miejsc w Giampiero Boniperti trzeba zapłacić 2 tys. euro, a za jedno z 1600 miejsc w Omar Sivori - 2,5 tys. Każdy z wymienionych sektorów będzie miał gwarancję miejsca parkingowego oraz dostęp do osobnego cateringu. Jak na razie sprzedano ponad 1100 karnetów VIP na pierwszy sezon na nowym stadionie.
Budowa Juventus Arena trwa - fot. juventus.itFotele na nowym stadionie
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.