Grób Kazimierza Deyny, najlepszego piłkarza w historii naszego klubu - fot. LegiaLive!
REKLAMA

63. rocznica urodzin Deyny

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Gdyby żył, dziś skończyłby 63 lata. Kazimierz Deyna - najlepszy piłkarz w historii naszego klubu urodził się 23 października 1947 roku w Starogardzie. Niestety zmarł przedwcześnie, ginąc w wypadku samochodowym w San Diego 1 września 1989. Wkrótce przed stadionem Legii stanie Jego pomnik, budowany z inicjatywy kibiców Legii.

Deyna w Legii spędził 12 i pół roku. Dwukrotnie świętował na Łazienkowskiej mistrzostwo Polski (1969, 1970) i raz Puchar Polski. W Legii rozegrał 390 meczów i zdobył 141 bramek. Sukcesy osiągał także w reprezentacji Polski, zarówno na Mistrzostwach Świata, jak i Igrzyskach Olimpijskich. Z Legii odszedł do Manchesteru City, a piłkarską karierę zakończył w San Diego Sockers. Gdyby nie tragiczny wypadek na autostradzie w USA, dziś skończyłby 63 lata.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.