Jacek Knyziak w niedzielnym meczu zdobył dwie bramki - fot. Raffi

Młodzież: mecze niedzielne

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Dzisiejszy dwumecz Młodych Wilków z SEMPem nie został jednoznacznie rozstrzygnięty - w roczniku 96 legioniści triumfowali 5-3, zaś gracze z Ursynowa wygrali 2-1 w pojedynku orlików '01. CWKS Legia 94 uległa 0-2 Huraganowi, "Wojskowi" z rocznika 97 przegrali 1-3 z Unią, zaś najmłodsi - z rocznika 00/01 ponieśli porażkę 1-4 na boisku Gwardii.

CWKS Legia 94 0-2 Huragan Wołomin 94 Zdjęcia z meczu
0-1 38 min. Maciej Maruniak
0-2 40+3 min. Marek Stopka

CWKS Legia: Polak (41' Przysowa) - Rogowski, Orlik, Obrębski, Miros (65' Pec) - Papież (71' Lipiński), Błesnowski (57' Pydyn), Ćwiąkała Ż (74' Halik), Kopeć ŻCZ (80') - Kruk, Bożałek

Legioniści nie zaliczą dzisiejszego meczu do udanych. Pierwsza połowa miała dość jednostajny przebieg, a drużyny nie stwarzały sobie zbyt korzystnych okazji. Dopiero w samej końcówce, po dobrze egzekwowanych rzutach wolnych, goście objęli dwubramowe prowadzenie. Po przerwie druzyna Huragana skupiła się na oberonie wyniku, wyprowadzając kilka bardzo groźnych kontr. Także legioniści mieli kilka doskonałych okazji, a najbliżej szczęścia był Kacper Bożałek, którego uderzenie o centymetry minęło słupek. Ostatecznie legioniści ulegli 0-2 po meczu, którego wcale nie musieli przegrać, ale ich postawa pozostawiała wiele do życzenia.

SEMP Ursynów 3-5 (1-4) Legia 96 Zdjęcia z meczu
1-0 10 min. Tomasz Faltynowski
1-1 10 min. Kamil Anczewski (as. Michał Podlecki)
1-2 15 min. Kamil Anczewski (as. Mateusz Baranowski)
1-3 24 min. Kamil Anczewski (as. Mateusz Baranowski)
1-4 28 min. Jacek Knyziak (as. Kamil Anczewski)
2-4 42 min. Antoni Gronet
3-4 57 min. Ernest Orzechowski
3-5 77 min. Jacek Knyziak (as. Daniel Mlonek)

Legia: Koncki (41' Siedlecki) - Ozga, Polak [97] (45' Najemski), Zakrzewski, Baranowski - Mlonek, Podlecki [97] (54' Turżonek), Podsiadło, Knyziak, Suchanek (Kpt) - Anczewski (41' Brzosko [97])

Do spotkania z SEMPem legioniści przystępowali w roli faworyta, jednak brak kilku podstawowych graczy, których zastąpili 4 zawodnicy rocznika 1997 (choć lekko kontuzjowany Artur Zabłocki nie pojawił się ostatecznie na placu gry) mógł nieco utrudnić zadanie. Kilku innych zawodników, którzy dość często rozgrywają mecze reprezentacyjne (np. Anczewski i Najemski oraz powracający po długiej chorobie Turżonek) nie mogło rozegrać pełnych 80 minut. Od początku Młode Wilki ruszyły do ataku, jednak to gospodarze, po sprytnym lobie faltynowskiego, pierwsi objęli prowadzenie. Rozdrażnieni utratą gola legioniści odpowiedzieli tym samym już pół minuty (!) później, gdy po prostopadłym podaniu nieźle spisującego się Michała Podleckiego bramkarzowi ursynowian nie dał szans Kamil Anczewski. Ten sam zawodnik w ciągu kolejnego kwadransa zdobył dwa kolejne gole wykorzystując dogrania najlepszego "asystenta" drużyny (już 10 decydujących podań!), lewego obrońcy Mateusza Baranowskiego. W 28. minucie na 1-4 podwyższył pięknym strzałem z dystansu Jacek Knyziak.

Drugą połowę lepiej rozpoczeli gracze SEMPa, którzy stworzyli sobie kilka sytuacji pod naszym polem karnym i wykorzystali jedną z nich, wykorzystując spóźnioną reakcję całego bloku obronnego. trener Sokołowski szybko zareagował, wpuszczając na boisko Arka Najemskiego, który wprowadził w grę defensywy więcej spokoju. Mimo to gospodarze w 57. minucie strzelili kolejną bramkę i zrobiło się nerwowo. Wprawdzie gracze w niebiesko-czerwonych strojach poza niecelnymi strzałami z dystansu nie zagrażali już poważnie bramce Siedleckiego, ale sobotnie spotkanie rocznika 95 na tym samym boisku dowiodło, że jedna bramka - to żadna przewaga. Dlatego fani Legii odetchnęli z ulgą, gdy prostopadłe dogranie Mlonka na bramkę zamienił Knyziak, ustalając wynik meczu na 3-5. W tabeli niepokonani jak dotąd legioniści prowadzą na 2 kolejki przed końcem rundy, z 25 punktami w 9 meczach i bilansem bramkowym 58-7. Trzy punkty traci Legion Radom, a po 6 - Delta i Agrykola.

Unia Warszawa 97 3-1 (2-0) CWKS Legia 97 Zdjęcia z meczu
1-0 24 min. Bartek Misiarek
2-0 26 min. Sebastian Woźniak
3-0 68 min. Bartek Misiarek
3-1 70 min. Piotr Lewiński (rzut karny po zagraniu ręką)

CWKS Legia: Żukowski - Bratkowski (55' Dudek), Lewiński, Królak, Kulczyński, Rzepliński, Kupiec, Olek (36' Skałkowski), Cybulski - Figielski, Karczmarczyk (55' Słupski)

O pierwszej połowie legioniści chcieliby zapomnieć. Choć pierwsze 20 minut spotkania było wyrównane, to widać było wśród naszych zawodników obawę przez podjęciem walki i bezpośrednim kontaktem z przeciwnikiem. To skończyło się utratą dwóch goli. Dopiero po przerwie podopieczni Michała Kapusty poprawili grę w środku pola i stworzyli sobie kilka sytuacji. dobrze zgrana drużyna Unii nie powzoliła jednak na ich wykorzystanie, a w końcówce sama zdobyła gola. W doliczonym czasie gry obrońca MUKS zagrał w polu karnym ręką, a jedenastkę zamienił na bramkę honorową Piotr Lewiński.

Gwardia Warszawa 2001 4-1 (2-1) CWKS Legia 2000/01
1-0 25 min. Aleksander Stawiarz
1-1 27 min. Jakub Buliński
2-1 30 min. Jakub Piórkowski (sam.)
3-1 48 min. Rafał Gajownik
4-1 57 min. Rafał Gajownik

CWKS Legia: Grabowski, Gołębiewski, Buliński, Piórkowski, Szczęsny, Sierajewski, Cebulski, Milczarek, Szymański.

Po najsłabszym w tej rundzie meczu legioniści ulegli 1-4 Gwardii. Choć do przerwy legioniści próbowali nawiązać walkę z gospodarzami, ale w trzeciej i czwartej kwarcie boisku dominowała już drużyna "Harpagonów".

Legia 2001 1-2 (0-1) SEMP Ursynów 2001
0-1 20 min. Piotr Stokłosa
0-2 39 min. Jan Jegier
1-2 47 min. Radosław Graczyk (as. Kacper Ciesielski)

Legia: Flis - Goliński, Ciesielski, Mateusz Cichocki, Anusik, Szczepaniak, Stangreciak, Lejman, Falbiński, Bartkiewicz, Mikołaj Cichocki, Graczyk, Stawicki-Górniewicz, Napiórkowski, Kraśniewski, Sharma, Goureau.

Po zaciętym pojedynku Młode Wilki 2001 uległy rówieśnikom z SEMPa. Na jedną kolejkę przed końcem rundy zajmują w tabeli 3. lokatę, tracąc 1 oczko do Unii Warszawa i 4 do Polonii 2000.