Emilia Szlasa zdobyła złoty medal na MP Juniorów - fot. Jan Rozmarynowski/ssalegia.pl

Podnoszenie ciężarów: Emilia Szlasa ze złotym medalem

Hugollek - Wiadomość archiwalna

W zeszłym tygodniu w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 17 w podnoszeniu ciężarów, w których udział wzięli zawodnicy Legii. Piętnastoletniej legionistce Emilii Szlasie, udało się zająć pierwsze miejsce w zawodach, a tym samym zdobyć złoty medal! Zawodniczka startowała w kategorii do 44 kg i uzyskała wynik 100 kg w dwuboju - 45 kg w rwaniu (r) i 55 kg w podrzucie (p).
Tym samym pobiła swój życiowy rekord.

Łukasz Kwiatkowski, który przystąpił do rywalizacji w kategorii do 75 kg, uzyskał w dwuboju 207 kg - 90 kg (r) i 117 kg (p) i uplasował się na piątej pozycji.

Z kolei Daniel Ufnal, który wystartował w kategorii do 94 kg, zajął w klasyfikacji generalnej trzynaste miejsce. Wyrwał 85 kg, a podrzucił 101 kg, co w dwuboju dało mu rezultat 186 kg. Podobnie jak w przypadku Emilii Szlasy, legionista pobił swój rekord życiowy.

W klasyfikacji klubowej Legia zajęła szesnastą pozycję spośród ponad pięćdziesięciu klubów, które przystąpiły do ciężarowych zmagań.