Muzeum Legii - fot. Woytek
REKLAMA

Muzeum Legii otwarte!

Woytek - Wiadomość archiwalna

Na nowym stadionie Legii, pod Żyletą zostało otwarte Muzeum Legii Warszawa. Na uroczystości, która odbyła się w poniedziałek o godzinie 15, obecne były m.in. dawne gwiazdy stołecznego klubu. Otwarcia muzeum dokonał prezes Paweł Kosmala wraz z Wiktorem Bołbą, który będzie kustoszem. Dotychczas rolę muzeum spełniała sala tradycji, która powstała pod trybuną Krytą, jednak nie było w niej tyle miejsca, by zaprezentować wszystkie pamiątki.

W nowym muzeum znajdują się setki eksponatów: zdjęcia, proporczyki, koszulki, buty piłkarskie, piłki, rękawice bramkarskie, a nawet fragment masztu oświetleniowego z poprzedniego stadionu. Jest także specjalne miejsce poświęcone "Żylecie", wraz z ławkami i krzesełkami.

Muzeum będzie co 3 miesiące prezentowało nowe wystawy tematyczne. Na początek oczywiście do obejrzenia są eksponaty związane z Kazimierzem Deyną - 2 dni temu obchodziliśmy 63. rocznicę urodzin "Kaki".

Muzeum będzie czynne od poniedziałku do piątku w godz. 11-19 oraz w soboty i niedziele między 10-16. Wstęp do muzeum jest bezpłatny. Zwiedzanie dla grup z przewodnikiem możliwe jest po wcześniejszym ustaleniu daty i godziny (zgłoszenie należy przesłać mailem na adres: info@legia.pl).

Więcej zdjęć w dziale Muzeum
fot. Woytek
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.