Tomasz Kiełbowicz losował grupy Legia Cup 2010 - fot. Woytek
REKLAMA

Rozlosowano grupy Legia Cup

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

W dniach 6 i 7 listopada odbędzie się turniej Legia Cup. Wezmą w nim udział młodzi piłkarze z rocznika 2000. Dziś obyło się losowanie turniejowych grup. Legia Warszawa znalazła się w grupie B, a jej rywalami będą ubiegłoroczny zwycięzca MSK Zilina, czeska Sparta Praga i litewskie Ateitis Wilno. Turniej rozgrywany będzie w hali przy ul. Księcia Bolesława.

"Mieliśmy dużo chętnych i musieliśmy odmówić kilku klubom, np. Werderowi Brema. Wiele zespołów dzwoniło do nas i sami zgłaszali się do gry. Może w przyszłym roku będzie zdecydowanie więcej uczestników w naszym turnieju" - mówi Krzysztof Ziętek, dyrektor Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

Zwycięzca turnieju zagra z pierwszą drużyną Legii. "To wielka sprawa, gdy już na początku przygody z piłką można zagrać z zawodowcami. Dla tych chłopaków to będzie przeżycie, o którym będą wspominali latami. Planujemy organizować taki mecz co roku. Pierwsza drużyna ma się angażować w rozwój młodych graczy, pokazać im drogę, którą trzeba iść, by grać z najlepszymi" - zapewnia Jacek Magiera.

Grupa A:
1. CSKA Moskwa
2. Leeds United
3. Hertha Berlin
4. Czesko-niemiecka Szkółka Piłkarska

Grupa B:
1. Legia Warszawa
2. Sparta Praga
3. Ateitis Wilno
4. MSK Zilina

fot. Woytek

przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.