Sparing: Legia 4-1 Świt Nowy Dwór Maz.

Woytek - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa 4-1 pokonała II-ligowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki w sparingu rozegranym na głównym boisku przy Łazienkowskiej. Mecz obejrzało kilkuset kibiców. Wojskowi wygrali po golu Macieja Iwańskiego, dwóch trafieniach Sebastiana Szałachowskiego i jednym Michała Efira. Honorową bramkę dla gości zaliczył były legionista Dariusz Zjawiński.

W sparingu nie zagrali: Kostiantyn Machnowskij, Ivica Vrdoljak i Tomasz Kiełbowicz. Z kolei do gry wrócił Maciej Rybus, który nabawił się kontuzji w meczu z Widzewem. W pierwszej części spotkania wystąpiła silniejsza jedenastka. Już w 6. minucie Maciej Iwański otrzymał bardzo ładne podanie od Miroslava Radovicia i w sytuacji sam na sam nie dał szans Michałowi Bigajskiemu. Legioniści cały czas przeważali ale nie potrafili tego udokumentować kolejnymi golami. Słabo pod bramką rywala spisywał się Alejandro Cabral. Jego próby strzałów z nogi, głowy za każdym razem nie trafiały w światło bramki. Dobrze na skrzydle spisywał się Manu, nadal świetnie spisuje się Miroslav Radović.

W drugiej połowie na placu gry pojawili się rezerwowi i zawodnicy Młodej Legii. W 52. minucie na 2-0 strzelił w podobnej sytuacji jak Sebastian Szałachowski. Potem gra była dość chaotyczna i nieciekawa. Kilka razy próbował "Szałach" i w końcu w 83. minucie pięknie odebrał piłkę obrońcy, minął drugiego, minął bramkarza i wpakował piłkę do siatki. Chwilę później Mezenga ładnie wyłożył piłkę Michałowi Efirowi i zrobiło się już 4-0. Minutę później goście zdobyli honorową bramkę. Dariusz Zjawiński wygrał pojedynek biegowy z Szumskim i wbił piłkę do pustej bramki.

Z tego spotkania przeprowadziliśmy tekstową relację LIVE!

Legia Warszawa 4-1 (1-0) Świt Nowy Dwór Mazowiecki
1-0 - 6 min. Maciej Iwański
2-0 - 52 min. Sebastian Szałachowski
3-0 - 83 min. Sebastian Szałachowski
4-0 - 86 min. Michał Efir
4-1 - 87 min. Dariusz Zjawiński

Legia Warszawa: 84. Wojciech Skaba (72' 29. Jakub Szumski) - 25. Jakub Rzeźniczak (46' 19. Mateusz Cichocki), 6. Artur Jędrzejczyk, 23. Iñaki Astiz Ventura (46' 3. Mateusz Lisiecki), 30. Jakub Wawrzyniak (72' 31. Maciej Rybus) - 9. Manu (46' 22. Rafał Wolski), 16. Ariel Borysiuk (46' 33. Michał Żyro), 7. Maciej Iwański (46' 8. Daniel Łukasik), 32. Miroslav Radović (46' 17. Sebastian Szałachowski), 26. Alejandro Cabral (72' 24. Michał Efir) - 29. Michał Kucharczyk (46' 80. Bruno Mezenga)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki: 1. Michał Bigajski (74' 12. Jakub Wiśniewski) - 6. Karol Drwęcki, 20. Tomasz Reginis, 4. Piotr Gurzęda, 17. Michał Jagodziński (51' 32. Grzegorz Kończyński) - 11. Łukasz Galicki (51' 16. Piotr Maślanka), 5. George Enow (63' 19. Łukasz Figacz), 30. Adam Gmitrzuk, 8. Odong Obem (51' 9. Adam Czerkas), 7. Rafał Kosiec - 10. Dariusz Zjawiński