Michał Efir zdobył dwa gole dla Młodej Legii - fot. Mishka

ME: Jagiellonia 0-3 Legia

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Młoda Legia bardzo dobrze spisała się w Białymstoku, pewnie pokonując 3-0 Jagiellonię. Już przed przerwą legioniści osiągnęli przewagę, czego efektem był gol Mezengi. "Żółto-czerwonych" dobił wprowadzony po przerwie Michał Efir. W końcówce spotkanie bardzo się zaostrzyło, a na 9 minut przed końcem za faul taktyczny na Rafale Wolskim Bartosz Sulkowski otrzymał czerwoną kartkę. Młoda Legia prowadzi w tabeli ME z przewagą 3 punktów nad Wisłą Kraków.

ME: Jagiellonia Białystok 0-3 (0-1) Legia Warszawa
0-1 - 22 min. Bruno Mezenga
0-2 - 53 min. Michał Efir
0-3 - 90 min. Michał Efir

Młoda Legia: Szumski – Lisowski, Cichocki, Wawrzyniak, Żyro (75' Starek) – Wolski (85' Duda), Kopczyński, Łukasik, Rybus (46' Widejko) – Cabral (46' Rosłoń), Mezenga (46' Efir)

Jagiellonia: Słowik – Hus, Lewczuk, Gogol, Zawadzki (46' Sulkowski) – J. Pawłowski (46' Steć), Dołubizna (84' Soczyński), Arłukowicz, Essomba (56' Tofil) – Trytko, B. Pawowski (71' Jakimczuk)

Czerwona kartka: 81' Sulkowski (Jagiellonia)

Legioniści jechali do Białegostoku z pewnymi obawami - zespół Młodej Jagiellonii do tej pory nie przegrał na własnym boisku. Obie drużyny wystąpiły wzmocnione zawodnikami z bezpośredniego zaplecza pierwszej drużyny - w Legii byli to m.in. Wawrzyniak, Cabral, Bruno i Rybus, zaś w drużynie z Podlasia - Essomba, Trytko, Pawłowski i Lewczuk. Szybko okazało się, że bardziej dynamiczną grę prowadzą podopieczni Dariusza Banasika. Gospodarze nie mogli sobie poradzić z groźnymi rajdami Rafała Wolskiego. W 22. minucie prowadzanie dla Młodej Legii zdobył Bruno Mezenga, a legioniści mieli jeszcze przed przerwą kilka okazji na podwyższenie. Gracze Jagiellonii stworzyli sobie dwie sytuacje bramkowe, ale gola zdobyć nie zdołali. W przerwie zeszło z boiska trzech graczy "jedynki", a w ich miejsce weszli gracze młodsi. To jednak nie wpłynęło negatywnie na poczynania Legii, która kontynuowała ataki. Gracze "Jagi" wyszli na drugą połowę mocno zmobilizowani i grali ostrzej. Mimo to już po kilku minutach było 0-2 po golu Michała Efira, który dobrze radził sobie w polu karnym, a celnym strzałem przerwał złą passę meczów bez zdobytego gola. Na 10 minut przed końcem Wolski wychodził na czystą pozycję, został jednak przed linią pola karnego ostro potraktowany przez Sulkowskiego. Obrońca Jagiellonii musiał opuścić plac gry, ponieważ za swoje zagranie zobaczył czerwoną kartkę. Także i nasz zawodnik niedługo potem zszedł z boiska, zmieniony przez Dawida Dudę. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się identycznym wynikiem jak spotkanie dorosłych drużyn, kolejny raz skutecznością popisał się Efir, ustalając wynik spotkania na 0-3.

Legia zdobyła komplet punktów i o trzy "oczka" wyprzedza w tabeli Wisłę Kraków, z którą zmierzy się w najbliższy poniedziałek. Spotkanie na szczycie odbędzie się na stadionie przy ul. Łazienkowskiej 3, 15 listopada o godz. 18 i zapowiada się nadzwyczaj ciekawie.