REKLAMA

Legia Cup: Triumf Herthy, Legia zajęła 8. miejsce

Raffi - Wiadomość archiwalna

Młode Wilki 2000 z czterema porażkami na koncie nie wywalczyły awansu do półfinału turnieju Legia Cup. Wczoraj podopieczni Piotra Głazowskiego przegrali kolejno ze Spartą Praga 1-4, Ateitis Wilno 0-2 i MKS Żylina 0-3. Legia zajęła ostatnie miejsce w grupie B i dziś rano zmierzyła się z najlepszą w drugiej grupie Herthą Berlin. Niestety i tym razem nasz zespół musiał uznać wyższość rywala.

Legia przegrała z rówieśnikami z Niemiec 0-2, choć prezentowali się zdecydowanie lepiej niż wczoraj. W innym meczu Ateitis Wilno pokonało po rzutach karnych DTFS. Po regulaminowym czasie był remis 1-1, a rzuty karne lepiej wykonywali Litwini (3-1).

W spotkaniu o miejsca 5-8 legioniści bezbramkowo zremisowali z DTFS, ale rzuty karne lepiej wykonywali Czesi, wygrywając po ósmej serii jedenastek. W meczu o 7-8 miejsce Młode Wilki ponownie uległy MKS Żylina 0-2 i zakończyły turniej na ostatnim miejscu. triumfatorem turnieju została Hertha Berlin która po remisie 1-1 w regulaminowym czasie gry, pokanała CSKA Moskwa 4-3 w rzutach karnych. Poczynania legionistów i swoich rodaków z MKS Żylina obserwował równie zawodnik Młodych Wilków 93 Marko Lukac.

Wyniki Legii 2000:
Legia 1-4 Sparta Praga (gol: Daniel Cichocki)
Legia Warszawa 0-2 Ateitis Wilno
Legia Warszawa 0-3 MSK Żylina
1/4 finału: Legia Warszawa 0-2 Hertha Berlin
Legia Warszawa 0-0, k. 7-8 DTFS
Legia Warszawa 0-2 MKS Żylina

Wyniki 1/4 finału:
Legia Warszawa 0-2 Hertha Berlin
Leeds United 1-4 Sparta Praga
DTFS 1-1, k.1-3 Ateitis Wilno
MSK Żylina 0-1 CSKA Moskwa

O miejsca 5-8:
Legia Warszawa 0-0, k.7-8 DTFS
MKS Żylina 1-0 Leeds United

o miejsce 7-8:
Legia Warszawa 0-2 MKS Żylina

o miejsce 5-6:
Leeds 1-1 DTFS k. 2-3

o miejsce 3-4:
Sparta Praga 2-0 Ateitis Wilno

Finał:
Herta Berlin 1-1 k. 4-3 CSKA Moskwa

W pokazowym meczu drużyna gwiazd turnieju (z Filipem Białoruskim z Legii, wybranym najlepszym bramkarzem turnieju) pokonała 4-2 pierwszą drużynę Legii.

Skład Legii na turnieju Legia Cup:
Filip Białoruski, Tomasz Warszawski - Nikodem Zawistowski, Daniel Cichocki, Mikołaj Zawistowski, Sebastian Blok, Michał Struzik, Mikołaj Neuman, Piotr Goljasz, Piotr Zieliński, Michał Borychowski, Kacper Kucharek trener: Piotr Głazowskifot. Raffi


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.