Młodzież: mecze niedzielne

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Młode Wilki 98 umocniły się na pozycji lidera WLM, wygrywając 9-1 z Unią Boryszew, a 5 goli zdobył Marwin Leidewall. Ich rówieśnicy z CWKS przegrali 1-2 w meczu na szczycie z Unią Warszawa. Juniorzy młodsi CWKS Legii po zaciętym spotkaniu ulegli 1-2 Błyskawicy Warszawa.

CWKS Legia 1-3 (1-0) Błyskawica Warszawa 94
Gole: Piotr Papież - Hubert Krzemiński, Bartek Gołasiewicz, Krzysztof Lewicki

CWKS Legia: Przysowa - Rogowski, Kruk, Orlik, Pec - Papież (65' Lipiński), Obrębski, Ćwiąkała (60' Miros), Kopeć - Bożałek, Sikorski (50' Błesnowski)

Legioniści stosunkowo szybko objęli prowadzenie po tym, jak Piotr Papież przechwycił piłkę, którą wymieniali między sobą obrońcy, a następnie nie dał szansy bramkarzowi drużyny z Pragi. Jak zwykle w meczach między oboma zespołami, walka była twarda i zacięta. 10 minut po przerwie padło wyrównanie, ale losy meczu dalej nie były przesądzone. W 69. minucie, po niezbyt stanowczej interwencji naszych obrońców. Tuż przed końcem goście zdobyli trzeciego gola i zgarnęli komplet punktów.

Legia 98 9-1 (3-0) Unia Boryszew 98 Zdjęcia z meczu
1-0 10 min. Aleksander Waniek (as. Mateusz Leleno)
2-0 13 min. Marwin Leidewall (as. Mateusz Żyro)
3-0 32 min. Marwin Leidewall (dob. strz. Patryka Kanieckiego)
3-1 43 min.
4-1 51 min. Mateusz Leleno (as. Aleksander Waniek)
5-1 57 min. Marwin Leidewall (b.a.)
6-1 58 min. Mateusz Leleno (as. Marwin Leidewall)
7-1 59 min. Marwin Leidewall (as. Szymon Świerszcz)
8-1 61 min. Marwin Leidewall (as. Kamil Wojtkowski)
9-1 69 min. Cezary Sauczek (as. Mateusz Leleno)

Legia: Ceran (J. Ławcewicz) - Gregorczuk (S. Ławcewicz), Orłowski, Żyro (Najemski) - Leleno, Wojtkowski (Świerszcz), Sauczek (Kaniecki) - Waniek, Leidewall

Mimo nieobecności kilku chorych i kontuzjowanych graczy legioniści nie dali szans graczom z Sochaczewa, wygrywając 9-1. Aż pięć goli zdobył Marwin Leidewall. Uniści walczyli zacięcie przez pierwsze 50 minut. Po utracie czwartej bramki zabrakło im już sił i determinacji. Wynik mógł być jeszcze wyższy ,ale skuteczność nie była tego dnia idealna, zaś trzech trafień (2 Leidewalla i 1 Wańka) nie uznał arbiter i tylko w jednym z tych przypadków nie było wątpliwości co do słuszności tej decyzji. Gracze z Sochaczewa przez całe spotkanie tylko 3-krotnie zagrozili naszej bramce. Młode Wilki na koniec rundy jesiennej zajęły 1. miejsce w tabeli Warszawskiej Ligi Młodzików, nie notując żadnej porażki. Drugie miejsce zajęła Polonia, a dwie kolejne drużyny - KS Piaseczno i KOSA Konstancin - tracą do legionistów już 9 oczek.

CWKS Legia 98 1-2 (0-2) Unia Warszawa 98 Zdjęcia z meczu
Gol dla Legii: 36 min. Alek Osowski (as. Mateusz Bui)

CWKS Legia: Nowakowski - Chmielewski, Liber, Ameliańczyk - Przygoda, Osowski, Bui - Gąstał, Pietrzykowski oraz Marnik, Androsiuk, Sędziak

Derby Bemowa jak zwykle dostarczył wielu emocji sportowych. Goście po dwóch podobnie rozegranych akcjach prawym skrzydłem po 10 minutach prowadzili już 2-0. Legioniści próbowali odrobić straty, lecz dopiero w końcówce pierwszej połowy stworzyli sobie dwie dogodne okazje - po strzale Bartka Sędziaka piłka trafiła w słupek, a sytuacji sam na sam nie wykorzystał Mateusz Bui. Po przerwie gola kontaktowego zdobył Alek Osowski, ale mimo zaciekłych ataków do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Na koniec rundy prowadzenie objęła z 27 punktami Unia, a legioniści tracą 5 oczek. Gdyby dziś wygrali, czołowa piątka (!) drużyn walczących o awans miałaby po 25 punktów.