Hokej: HC GKS Katowice 5-3 Legia

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Hokeiści Legii Warszawa po bardzo dobrym meczu ponieśli porażkę w sobotnim meczu z HC GKS w Katowicach. Po dwóch tercjach utrzymywał się remis 3-3. W trzeciej tercji legioniści zaatakowali gospodarzy i kolejna bramka wydawała się być kwestią czasu. Niestety trudno jest strzelać bramki grając w osłabieniu. Po wielu kontrowersyjnych decyzjach sędziego zawodnicy Legii przez blisko 11 minut grali w pełnym zestawieniu zaledwie przez 40 sekund!

Działo się to pomiędzy 47. minutą a 57 min 52 sekundą gry, kiedy to padła 5-ta bramka dla Katowic. Zawodnicy Legii walczyli o zmianę wyniku do końcowej syreny, wycofując nawet bramkarza, ale ta sztuka się nie powiodła i mecz zakończył się porażką 5-3. Najbliższe mecze przy Łazienkowskiej rozegrane zostaną 11 i 12 grudnia.