Młode Wilki 2002 i ich rówiesnicy z Motoru Lublin - fot. Raffi
REKLAMA

Młodzież: mecze sobotnie (foto+video)

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Bardzo dobrze spisują się na Turnieju Mistrzów Młode Wilki 99, które z kompletem 3 zwycięstw pewnie awansowały do niedzielnego ćwierćfinału. Gracze o rok młodsi zajęli za to 2. miejsce na turnieju w Puławach, a Mikołaj Neuman został królem strzelców. Dobrze poszło Młodym Wilkom 92/3 i 97 w meczach wyjazdowych z Banikiem Ostrava - zwycięstwa 3-2 i 5-1 z tak wymagającymi przeciwnikami to dobre osiągnięcie. Gracze z rocznika 96 pokonali 6-2 OKS Stomil Olsztyn.
Mecze sparingowe rozgrywali również najmłodsi zawodnicy Młodych Wilków. Na turnieju w Krakowie dzielnie walczyła CWKS Legia 2001, ale ostatecznie zajęła 5. miejsce w swojej grupie.

Banik Ostrava 2-3 (1-1) Legia 92/3
Gole:
0-1 10 min. Sebastian Dąbrowski (as. Michał Rzuchowski)
1-1
2-1 50 min.
2-2 58 min. Marko Lukac (as. Kamil Kamiński)
2-3 88 min. Kamil Kamiński b.a.
w 33. min. Michał Rzuchowski nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul na Dąbrowskim)

Legia: Chrostowski (46' Wienczatek) - M. Grudniewski, Długołęcki, Gołębiewski (46' Rozmus [94]), Todorović - Dąbrowski (46' Żywko), Rzuchowski, Prusinowski, Lukac, Czarnecki (46' Karniszewski) - Dzięgielewski (46' Kamiński)

Spotkanie z Banikiem było okazją do zetknięcia się z innym systemem gry. Sparing, z uwagi na duże umiejętności indywidualne i taktyczne graczy czeskich, był dla podopiecznych trenerów Dębka i Kucharskiego niewątpliwie najtrudniejszym testem w tym roku. Materiał szkoleniowy zebrany w jego wyniku będzie niezwykle wartościowy i posłuży wyeliminowaniu pewnych wad, które jeszcze znajdują się w grze legionistów. Tym bardziej cieszy wygrana, choć wynik tego meczu nie jest istotny. Nasi zawodnicy pokazali charakter i mimo prowadzenia gospodarzy 2-1 odrobili straty, samemu odnosząc zwycięstwo 3-2.

Legia 96 6-2 (4-1) OKS 1945 Olsztyn 96 Zdjęcia z meczu
Gole:
1-0 5 min. Rafał Zakrzewski (karny po faulu na Kamilu Anczewskim)
2-0 23 min. Jakub Nidzgorski (as. Mateusz Baranowski)
3-0 24 min. Jakub Nidzgorski (as. Kamil Anczewski)
4-0 33 min. Kamil Anczewski (as. Michał Suchanek)
4-1 35 min. Oskar Zawada
5-1 60 min. Kamil Anczewski (as. Jakub Nidzgorski)
6-1 66 min. Jakub Nidzgorski (dob. strzału gracza testowanego)
6-2 72 min. Adrian Dylewski (rzut wolny)

Legia: gracz testowany - gracz testowany, Zakrzewski (41' Knyziak), Ozga, Baranowski - Suchanek, Podsiadło (53' Rakowski), gracz testowany, Turżonek, Nidzgorski, Anczewski (61' Koncki).

Niespodziewanie łatwo (mimo licznych osłabień składu spowodowanych kontuzjami i chorobami) przyszło podopiecznym Tomasza Sokołowskiego zwycięstwo w dzisiejszym sparingu. Choć drużyna z Olsztyna posiadała w swoich szeregach kilku bardzo groźnych zawodników, w tym 2 reprezentantów Polski, już po ok. pół godzinie gry było 4-0 dla Legii. Przed przerwą dał o sobie znać rosły Oskar Zawada i zmniejszył różnicę bramkową do 3 trafień. Po przerwie trafienia Kamila Anczewskiego i Jakuba Nidzgorskiego rozwiały wątpliwości. Choć goście mieli momenty całkiem niezłej gry, to w tej części spotkania zdołali odpowiedzieć tylko jednym golem.

Banik Ostrava 97 1-5 (0-3) Legia 97
Gole:
0-1 1 min. Eryk Więdłocha (as. Mateusz Wieteska)
0-2 5 min. gracz testowany (as. Eryk Więdłocha)
0-3 24 min. Krystian Gębalski (as. Eryk Więdłocha)
0-4 40 min. Eryk Więdłocha (as. Mateusz Wieteska)
0-5 50 min. Eryk Więdłocha (as. Mateusz Wieteska)
1-5 65 min.

Legia: Jaroszko (36' Wojcieszak) - Zabłocki (36' Polak), Wieteska, Kostrzanowski, Witkowski - Wiśniewski (36' Wojczuk), Krasuski, Maj, Zaradny (17' Polak, 36' Gębalski) - Więdłocha, gracz testowany
następnie zmiany lotne

Legioniści bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, szybko zdobywając gola. Później w poczynania Młodych Wilków wkradła się odrobina chaosu, ale po 10 minutach nasi zawodnicy uporządkowali grę, czego efektem były 2 kolejne gole. Po przerwie początkowo było podobnie, a przy stanie 0-5 trener Wojciechowski mógł sobie pozwolić na kilka eksperymentów taktycznych. Nie wszystkie z nich wypaliły, ale taki sparing jest idealną okazją, by przekonać się naocznie, na ile pewne rozwiązania sprawdzą się w praktyce. Gospodarze zdołali zdobyć gola honorowego, ale ostatecznie zasłużenie, po ładnym meczu, legioniści pokonali Banika 5-1.

Młode Wilki 2001:

Podopieczni Adama Orlikowskiego rozegrali w ramach treningu sparing wewnętrzny, w podziale na 3 drużyny. Wygrała oczywiście Legia :)

Legia 2002 5-8 Motor Lublin 2002
Gole dla Legii: Maciej Kruszewski 1, Piotr Owczarek 1, Kamil Kruszewski 2, Mateusz Wysokiński 1

Legia: Gabriel Skiba, Bartek Śledziak - Kamil Kruszewski, Maciej Kruszewski, Mateusz Wysokiński, Kornel Wysokiński, Kacper Steć, Konrad Adamczyk, Jacek Kowalski, Patryk Peda, Czarek Mitas, Szymon Martyniak, Bartek Małczak, Żan-Luk Leban, Maciej Kruk, Mikołaj Rudnicki, Piotr Owczarek

Legia 2003 "biali" - SF Wilanów 2003 Zdjęcia z meczu

Spotkanie z drużyną z Wilanowa było kolejnym etapem poznawania możliwości zawodników, którzy dostali się do Akademii w niedawnym naborze. Tym razem szansę gry otrzymała ta grupa zawodników, która nie grała przed tygodniem. Mecz był żywy i pełen okazji bramkowych z obu stron. Drużyna gości grała bardzo ładnie i postawiła legionistom wysoko poprzeczkę. Wynik meczu był sprawą najmniej istotną. Na razie i jedni, i drudzy bawią się piłką i poznają jej tajniki. Legioniści rozegrają jeszcze jeden sparing w połowie grudnia.

Skład Legii: Patryk Abbasi, Szymon Binkiewicz, Filip Brojek, Peter Juuritka, Jakub Kazana, Jakub Kochanowski, Wiktor Kowalczyk, Daniel Lemański, Andrzej Niczyporuk, Cezary Orman, Aleksander Pecz, Olivier Proctor, Mateusz Lustyk, Adrian Wykrętowicz, Tomasz Wiśniewski.
Trenerzy: Daniel Jarosz i Gonçalo Feio

Turniej Mistrzów - Warszawa, dzień I

Doskonale radzą sobie Młode Wilki 99 w organizowanym przez PZPN i mocno obsadzonym Turnieju Mistrzów. Trzy efektowne zwycięstwa różnicą 4 bramek i płynna gra pozwoliły na bezproblemowy awans do niedzielnych ćwierćfinałów. Podopieczni Radosława Boczka zmierzą się tam z Agape Białołęka. Drużyna z Tarchomina awansowała do 1/4 finału po wygranej serii rzutów karnych z Jagiellonią Białystok. Jedynym zgrzytem sobotnich zawodów był nakaz... zdjęcia klubowych flag z siatki wokół płyty boiska! Potraktowane zostały jak zwykłe nośniki reklam, a ich właścicielom pogrożono przysłaniem faktury na kwotę 2,5 tys. zł/dzień :) Cóż, w PZPN bez zmian. Szkoda, że organizatorom nie starczyło chęci, by przygotować chociażby tablicę wyników...

Początek niedzielnych zmagań - o 10 rano. Legioniści zagrają o 10:50.

Legia 4-0 UKS U-2 Bytów
Gole: gracz testowany as. Skrzyński, gracz testowany as. Skrzyński, gracz testowany as. Pruszyński, Emil Możdżonek as. gracz testowany

Legia 4-0 Juventa Starachowice
Gole: Emil Możdżonek as. Malesa, Łukasz Pruszyński as. Malesa, Przemek Kostrzycki as. gracz testowany, Jakub Skrzyński as. Malesa

Legia 5-1 Dunajec Nowy Sącz
Gole: gracz testowany as. Malesa, Łukasz Pruszyński as. gracz testowany, Jakub Skrzyński as. Łukasz Pruszyński, Jakub Skrzyński b.a., Przemek Kostrzycki as. gracz testowany.

Skład Legii: Śmigielski - Rybak, Kostrzycki, Rosiński, Hryniuk, Malesa, Pruszyński, Skrzyński, gracz testowany, Możdżonek

Turniej o Puchar Prezydenta Puław:

Bardo dobrze spisali się legioniści na turnieju w Puławach. Prezentują ładny styl gry, awansowali jak burza do finału. Tu również byli blisko zdobycia gola, ale to drużyna z Chełma w końcówce objęła prowadzenie, po silnym strzale z dystansu pod poprzeczkę. Na odrobienie straty zabrakło czasu. Na pocieszenie został tytuł króla strzelców (7 trafień) dla Mikołaja Neumana.

Mecze grupowe legionistów:
Legia 1-0 BKS Lublin
Gol: Mikołaj Neuman
Dubler Opole Lubelskie 1-4 Legia
Gole: Mikołaj Neuman x4
Junior Radom 0-4 Legia Warszawa
Bramki: Struzik, Szafran, Blok, Neuman
Puławiak Puławy 0-3 Legia Warszawa 0:3
Bramki: Struzik, Neuman, Blok

Finał:
Legia Warszawa 0-1 Niedźwiadek Chełm

Czołówka klasyfikacji turnieju:
1. Niedźwiadek Chełm
2. Legia Warszawa
3. Broń Radom
4. Dubler Opole Lubelskie

Legia: Białoruski, Warszawski - Cichocki, Blok, Borychowski, N. Zawistowski, M. Zawistowski, Kucharek, Szafran, Janaśkiewicz, Struzik, Neuman
Drużynę poprowadził w zastępstwie trener Robert Lewandowski

Errea Cup - Kraków

CWKS Legia 0-1 Motor Lublin
CWKS Legia 2-4 Chojnik Jelenia Góra (gole: Marek Bieda, Mikołaj Walewski)
CWKS Legia 0-0 CAFC Zidenice Brno
CWKS Legia 0-1 Wisła Kraków

Jutro o 8:50 mecz z Tatranem Stary Liskovec.










REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.