Grali przyjaciele

Piłkarze Den Haag w przedostatnim tegorocznym meczu zremisowali na wyjeździe 1-1 z Rodą Kerkrade. Den Haag spadł na ósme miejsce w tabeli. W niedzielę świetny mecz rozegrał Juventus. "Stara Dama" bardzo wyraźnie przeważała w meczu z wiceliderem, Lazio. W ostatnich minutach trwało oblężenie bramki gości z Rzymu. W końcu w 94. minucie fani Juve mogli świętować.

Eredivisie: Roda Kerkrade 1-1 Den Haag
Mecz w Kerkrade lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 9. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Willema Janssena. Na szczęście już cztery minuty później Dmitri Bulykin, pokonując Przemysława Tytonia, doprowadził do wyrównania. Do końca meczu wynik nie zmienił się. Spotkanie obejrzało 12,9 tys. fanów. Za tydzień Den Haag zagra u siebie z Willem II Tilburg.

Serie A: Juventus Turyn 2-1 Lazio Rzym
Juventus wygrał bardzo ważne spotkanie z wiceliderem Serie A, Lazio. Wygrana nie przyszła łatwo. Spotkanie dla Starej Damy rozpoczęło się doskonale. Już w drugiej minucie Chiellini wykorzystał dogranie Aquilaniego i gospodarze wyszli na prowadzenie. Goście szybko, bo już po 12 minutach doprowadzili do wyrównania, a zamieszanie w polu karnym Juve wykorzystał Zarate. W dalszej części gry Juventus przeważał zdecydowanie. W ostatnich 20 minutach sunał atak za atakiem na bramkę Lazio i w końcu, w ostatnich sekundach (czwarta minuta doliczonego czasu gry), Krasic przeprowadził świetną akcję prawym skrzydłem, wyprzedzając obrońców, a następnie pokonując bezradnego Muslerę. Na trybunach szał radości! Dzięki tej wygranej Juventus awansował na drugie miejsce (tyle samo punktów mają Lazio i Napoli), a strata do Milanu wynosi 6 pkt.