Daniel Żaboklicki - fot. boks.waw.pl

Boks: Złoto Daniela Żaboklickiego na Grand Prix w Elblągu, Zalewski mistrzem Warszawy

Bodziach i Kras - Wiadomość archiwalna

Daniel Żaboklicki z Legii, trenowany przez Henryka Petricha, zdobył bokserski Grand Prix w Elblągu. Legionista (kat. do 52 kg) najpierw pokonał 3-0 Kamila Kucharewicza z Hetmana Białystok, a w finale jednogłośnie na punkty zwyciężył Krystiana Pawlikowskiego (PKB Poznań). Do półfinału doszli Przemysław Ziemnicki, trener kick-boxerskiej Legii oraz Michał Prusak (kat. do 64 kg).

Prusak w ćwierćfinale pokonał Macieja Sieińskiego, ale w półfinale przegrał z Michałem Syrowatką z Hetmana Białystok 0-3.

Inny legionista, Paweł Michalik (kat. do 75 kg), w kategorii wagowej do 75 kg przegrał 0-3 już pierwszą walkę, z późniejszym zwycięzcą turnieju, Michałem Łoniewskim (UKS Kontra Elbląg). To właśnie Łoniewski stanął na drodze do finału Przemysławowi Ziemnickiemu (w zawodach startował z OZB Warszawa). W ćwierćfinale Ziemnicki pewnie pokonał Dawida Paca z Gwardii Szczytno 3-0. W półfinale niestety przegrał przez ciężki nokaut w głowę.

W zawodach udział wzięło 54 zawodników z 21 klubów i 8 OZB.

Mistrzostwa Warszawy
Tymczasem w Mistrzostwach Warszawy pierwsze miejsce wśród kadetów zajął Mariusz Zalewski. W swojej kategorii wagowej drugie miejsce zajął Norbert Dubczyk, a trzecie Mateusz Świderski. Wśród Młodzików, Zachariusz Szlaga był drugi.

Pozostali zawodnicy Legii, w tym Kamil Wójcik, stoczyli walki towarzyskie. Konrad Dąbrowski ostatecznie nie wziął udziału w turnieju i pojechał na zgrupowanie szkoleniowe kadry.