Grali przyjaciele

W ostatnim spotkaniu fazy grupowej Ligi Europy piłkarze Juventusu zremisowali na Stadio Olimpico di Torino z Manchesterem City 1-1. Gospodarze objęli prowadzenie dwie minuty przed przerwą po trafieniu Niccolo Giannettiego. Wyrównał, pokonując Alexandera Manningera w 77. minucie, Jô.

Juventus zajął dopiero trzecie miejsce w fazie grupowej. W 6. spotkaniach zanotował tylko 6 punktów... notując 6 remisów! Awans do dalszych gier z grupy A wywalczyły Manchester City z miejsca pierwszego i Lech Poznań z drugiego miejsca.

Liga Europy: Juventus Turyn 1-1 (1-0) Manchester City
1-0 43 min. Niccolò Giannetti
1-1 77 min. Jô

Juventus: Alexander Manninger - Zdeněk Grygera, Nicola Legrottaglie, Giorgio Chiellini, Armand Traoré (67', Filippo Boniperti) - Miloš Krasić (57', Vincenzo Camilleri), Felipe Melo, Mohamed Sissoko, Alessandro Del Piero, Simone Pepe - Niccolò Giannetti (79', Marcel Büchel).