Mecz kibiców Legii z koszykarzami był doskonałą zabawą dla wszystkich uczestników - fot. Hagi

Kibice Legii 62-28 Koszykarze Legii

Bodziach, vid. Hugollek - Wiadomość archiwalna

Po niedzielnym spotkaniu Legii z MGUKS Kozienice odbył się pierwszy mecz kibiców naszego klubu z koszykarzami. Zapisy do uczestnictwa w spotkaniu trwały ponad dwa tygodnie. Sam mecz, choć nie zgromadził tak licznej grupy fanów co spotkanie ligowe, z pewnością był świetną zabawą dla obu stron i niezapomnianym przeżyciem dla jego uczestników.
Ostatecznie zwycięsko z pojedynku wyszli fani Legii, którzy dzięki niezależnym od nich "manipulacjom", zwyciężyli niepokonanych w tym sezonie koszykarzy Legii ;)

W drużynie kibiców wystąpili: Marcin Wesołowski, Marcin Ozdarski, Daniel Kowalski, Paweł Krawczyński i Marcin Bodziachowski. Niestety na meczu nie stawił się Marek Niewczas-Zajączkowski, który jako pierwszy wywalczył sobie miejsce w drużynie kibiców. Tak czy inaczej, serdecznie dziękujemy za pomoc finansową dla sekcji. Nasza drużyna zagrała jedną piątką całe spotkanie (2 x 10 minut), występując w rezerwowym komplecie strojów Legii.

Koszykarze Legii, chociaż mieli w nogach już 40 minut meczu z MGUKS, zdecydowanie dominowali nad ekipą fanów. Grając już zupełnie na luzie pozwalali sobie na wyszukane akcje, często kończone wsadami. Tomek Jaremkiewicz tymczasem raz za razem rzucał prawie z połowy boiska, niemiłosiernie dziurawiąc nasz kosz. Kibicom nie można odmówić ambicji, ale w tak efektowny sposób akcji jednak nie kończyliśmy ;) Do przerwy było 33-17 na korzyść koszykarzy.

Po zmianie stron na tablicy... zmieniono także wynik na 33-17 dla kibiców, przy czym punkty koszykarzy w drugiej połowie liczone były za 1 lub 2 ("trójki"). W jednej z akcji kibiców refleksem zaimponował sędziujący spotkanie zawodnik, Michał Adamski, który zakończył akcję punktami. Kibice utrzymali prowadzenie do końca spotkania. Oficjalnie, zgodnie ze stanem tablicy, kibice wygrali 62-28, protokołu jednak nie dostaliśmy :) Po zakończeniu meczu wszyscy grający przybili piątki, a grający kibice przybili także piątki z publicznością.

Uczestnicy meczu zgodnie twierdzą, że było to niezapomniane wydarzenie - móc wystąpić w koszulce Legii przeciwko swoim zawodnikom. Już dziś wiadomo, że takie inicjatywy odbywać się będą corocznie... Przed przyszłoroczną potyczką obiecujemy solidny trening.

Kibice Legii 62-28 (17-33) Koszykarze Legii
Kibice: Marcin Ozdarski 14, Marcin Bodziachowski 13 (1), Daniel Kowalski 6, Paweł Krawczyński 2, Marcin Wesołowski 2, Michał Adamski (sędzia) 2.

Koszykarze: Jaremkiewicz 17 (5), Nawrot 9 (1), Michalak 6, Zapart 5 (1), Rudko 4, Stokłuska 4, Podobas 4, Kowalik 2, Ciepiński 0, Piętka 0.

Wynik "na serio": 39-51