Marcin Burkhardt walczy z Ivicą Vrdoljakiem - fot. LegiaLive!
REKLAMA

Fakt: Legia chce Burkhardta

źródło: Fakt - Wiadomość archiwalna

Przymiarki transferowe rozkręcają się na dobre. "Fakt" donosi, że Legia jest zainteresowana powrotem na Łazienkowską swojego byłego piłkarza Marcina Burkhardta. W 2010 r. "Bury" reprezentował barwy Jagiellonii Białystok, ale jego wypożyczenie z Metalista Charków kończy się wraz z końcem grudnia. Jeżeli "Jaga" chce pozyskać 27-letniego zawodnika, musi zapłacić za niego 400 tys. euro. Sytuację może jednak wykorzystać Legia. "Legia? Coś obiło mi się o uszy, ale lepiej zapytać o to działaczy z Łazienkowskiej" - mówi Burkhardt.
Zdaniem "Faktu" Legia liczy, że "Buremu" uda się rozwiązać umowę z Metalistem za porozumieniem stron. W przeciwnym razie musieliby po raz drugi zapłacić za jego transfer. Po zakończeniu rundy jesiennej piłkarz spakował swoje rzeczy i wyjechał z Białegostoku. Nie ukrywa jednak, że wiosną chciałby grać w barwach Jagiellonii. "W tym klubie się odbudowałem, dlatego Jaga jest dla mnie na pierwszym miejscu" - przyznaje "Bury". Działacze "Jagi" kwestię powrotu 27-letniego pomocnika do Warszawy nazywają zaś plotką.

Burkhardt był zawodnikiem Legii w latach 2005-2008. W tym czasie zdobył mistrzostwo Polski i Puchar Polski. W 2008 r. odszedł do szwedzkiego IFK Norrköping.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.