Wojciech Skaba - fot. LegiaLive!
REKLAMA
REKLAMA

Jesień legionistów: bramkarze

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Wszystkim trzech bramkarzy Legii mogliśmy jesienią obserwować w meczach ligowych na boisku. Najczęściej na murawie pojawiał się Marijan Antolović - 7 razy. 6 meczów rozegrał Kostiantyn Machnowskij, a tylko 2 Wojciech Skaba. Wszystko wskazuje jednak na to, że ten ostatni właśnie będzie pierwszym golkiperem Legii w rundzie wiosennej.


Pomimo 630 spędzonych na boisku minut, Antolović ani razu nie faulował, jak również nie był faulowany przez piłkarzy drużyny przeciwnej. Dla porównania, Skaba naruszał przepisy i był nękany przez rywali tak samo często - średnio raz na dwa mecze. Wszyscy występujący jesienią legioniści faulowali średnio raz podczas każdego spotkania.


Najwięcej pracy miał Kostiantyn Machnowskij, który zanotował średnio ponad 9 interwencji w każdym meczu. W sumie ukraiński golkiper puścił 8 bramek, co daje średnią powyżej 1 gola na mecz. Gdyby w tej statystyce nie brać pod uwagę spotkania z Wisłą Kraków, przegranego 0-4, Machnowskij miałby na swoim koncie 4 bramki w pięciu spotkaniach.


Najskuteczniejszy spośród bramkarzy był Skaba, który miał 100% skutecznych interwencji. Gorzej zaprezentował się pod tym względem Machnowskij - 85,45% skutecznych interwencji, a najsłabiej pokazał się Antolović, ze średnią 81,97% skutecznych obron.


Jesienne statystyki Antolovicia:


Jesienne statystyki Machnowskiego:


Jesienne statystyki Skaby:


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.