Cezary Michalak często włączał się do akcji ofensywnych - fot. Raffi

Sparing: Legionovia 0-2 Młoda Legia

Raffi - Wiadomość archiwalna

Młoda Legia pokonała w sparingu rozegranym w Legionowie miejscową drużynę 2-0. W pierwszej połowie lekko przeważali legioniści, jednak obie drużyny miały szanse na zdobycie goli, ale te nie padły. Świetnych okazji nie wykorzystali Majkowski i Matić, a groźnie główkował Michalak. W drugiej części gry trener Legii dokonał zmiany całego składu i to przyniosło efekt. Legioniści całkowicie przejęli kontrolę i zdobyli dwie bramki.

W 55. minucie Marcel Gąsior z rocznika 1993, po asyście Bartłomieja Kursy, pokonał golkipera Legionovii. Wynik na 2-0 w 70. minucie ustalił Mateusz Tietz z Młodych Wilków 92, po akcji z testowanym graczem z Otwocka Bartoszem Kozakiewiczem. Raz gospodarzom dopisało szczęście po uderzeniu Tietza w poprzeczkę. Gola zdobył również Piotr Karniszewski, ale był na pozycji spalonej. Gospodarze, którzy w drugiej połowie również przemeblowali nieco skład, praktycznie nie zagrozili bramce strzeżonej przez Kubę Chrostowskiego. Warto odnotować, że w zespole z Legionowa wystąpiło kilku zawodników grających jeszcze niedawno w Legii - Mateusz Delikat, Michał Walętrzak i Patryk Kalinowski.

Kolejny sparing Młoda Legia rozegra w sobotę (29.01.) o godzinie 10 w Pruszkowie ze Zniczem.

Legionovia Legionowo 0-2 Młoda Legia
0-1 - 55 min. Marcel Gąsior
0-2 - 70 min. Mateusz Tietz

Młoda Legia (I połowa): Jałocha - Bochenek, Cichocki, Michalak, Widejko - Starek, Pogonowski, Kopczyński, Matić - Rosłoń, Majkowski

Młoda Legia (II połowa): Chrostowski - Breś, Lisowski, Dankowski, Kursa - Misiak (71' Kępka), Broniszewski, Gąsior, Karniszewski - Kozakiewicz - Tietz