Michał Efir walczy o piłkę z graczem Mordowiji - fot. Piotr Kucza/FotoPyk

Sparing: Legia 1-1 Mordowija Sarańsk

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W pierwszym sparingowym spotkaniu podczas zgrupowania na Cyprze piłkarze Legii zremisowali 1-1 z Mordowiją Sarańsk. Do przerwy bramki nie padły, chociaż tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę znakomitą sytuację do zdobycia bramki miał Rafał Wolski. Kilka minut przed końcem spotkania wyrównującą bramkę dla Legii zdobył Michał Efir.

Legioniści rozpoczęli spotkanie w rezerwowym składzie. Miejsce w bramce zajął Marijan Antolović. W obronie zagrał testowany przez warszawski klub Dejan Kelhar. Na boisku pojawił się również Takesure Chinyama, jednak już w 33. minucie spotkania został zmieniony przez Michała Efira. W tym samym momencie na murawie pojawił się Damian Zbozień, który zastąpił Srdję Kneżevicia.

Na pierwsze groźne uderzenie Legii musieliśmy poczekać do 17. minuty, kiedy to bardzo mocnym strzałem z dystansu popisał się Ariel Borysiuk. Bramkarz rosyjskiej drużyny poradził sobie jednak z tym strzałem. Niespełna 15 minut później doskonałą sytuację do zdobycia bramki mieli piłkarze Mordowiji, ale Simcević nie zdołał pokonać Antolovicia.
Tuż przed przerwą w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Rafał Wolski, ale jego strzał był niecelny.

Po zmianie stron trener Maciej Skorża zdecydował się na zmianę prawie wszystkich zawodników. Na boisku pozostał tylko testowany Kelhar. Teoretycznie silniejszy skład nie potrafił jednak zapobiec utracie bramki. Już 3 minuty po rozpoczęciu drugiej części gry Skaba musiał wyciągać piłkę z bramki po strzale Panczenki.
Chociaż legioniści rzucili się do ataku po stracie bramki, to przeciwnicy mieli bardziej klarowne sytuacje do podwyższenia rezultatu. W 62. minucie sam na sam ze Skabą znalazł się jeden z rosyjskich zawodników, ale na szczęście znajdował się na pozycji spalonej.

W 81. minucie na boisku ponownie pojawił się Michał Efir i to właśnie młody legionista zdobył kilka minut później wyrównującą bramkę.

Legia Warszawa 1-1 (0-0) Mordowija Sarańsk
48' Panczenko
84' Efir

Skład Legii w I połowie: Antolović - Jędrzejczyk, Kelhar, Kneżević (33' Zbozień), Komorowski - Wolski, Łukasik, Borysiuk, Żyro - Szałachowski, Chinyama (33' Efir)

Skład Legii w II połowie: Skaba - Rzeźniczak, Kelhar, Astiz, Kiełbowicz - Radović, Vrdoljak, Cabral, Manu (81' Efir) - Mezenga, Kucharczyk