Fani Den Haag na meczu z Heerenveen - fot. Bodziach

Grali przyjaciele

Świetnie rozgrywki w 2011 roku rozpoczął Den Haag, który na własnym stadionie pewnie pokonał Heerenveen. Na trybunach obecnych było 7 kibiców Legii i kilkunastu z Juventusu. Relacja kibicowska z tego meczu już wkrótce na LL!. "Stara Dama" tymczasem bezbramkowo zremisowała w meczu Serie A.

Eredivisie: Den Haag 3-1 Heerenveen
Piłkarze FC Den Haag pewnie pokonali sąsiada z tabeli, SC Heerenven. Gospodarze wyraźnie przeważali przez całe spotkanie i wynik na ich korzyść mógł być jeszcze wyższy. Pierwszego gola zdobył Buijs w 12. minucie meczu. Na 2-0 podwyższył kilka minut po przerwie Vicento. Gdy wydawało się, że gospodarze strzelą trzecią bramkę, skuteczną akcję przeprowadzili przyjezdni. Ich radość nie trwała zbyt długo, bowiem już 2 minuty później Immers podwyższył na 3-1. Spotkanie obejrzało ok. 10 tysięcy widzów. Den Haag zajmuje ósme miejsce w tabeli.

Serie A: Sampdoria Genua 0-0 Juventus Turyn
Bezbramkowym remisem zakończył się wyjazdowy mecz Juve z Sampdorią. Goście mogli mówić o szczęściu, gdy Sampdoria nie wykorzystała dwóch "setek", najpierw trafiając w słupek, później z bliskiej odległości posyłając piłkę obok bramki. W samej końcówce szansę na zapewnienie Starej Damie trzech punktów zmarnował Del Piero, który w dogodnej pozycji nie trafił czysto w piłkę.