Tenis: Kolejne sukcesy legionistów

Bodziach, źródło: asir.waw.pl - Wiadomość archiwalna

Na początku stycznia młodzi tenisiści Legii zdobyli drużynowe mistrzostwo Polski. W kolejnych dwóch tygodniach nasi zawodnicy także odnosili sukcesy. Marcysia Owczarek najpierw została brązową medalistką Mistrzostw Polski Młodzików w grze podwójnej (z Agatą Świątek z WKT Mera W-wa), a w miniony poniedziałek zajęła drugie miejsce w turnieju OTK Seria 1 (do lat 14) w Bydgoszczy.
Legionistka w turnieju indywidualnym pokonała Julię Oczachowską (Goplania Inowrocław) 6:0, 6:2, Anetę Goławską (KT Nasza Lechia) 4:6, 6:2, 6:1 i Katarzynę Kowalską (Arka Gdynia) 6:2, 7:5. W finale nasza zawodniczka przegrała z Anną Świtajską z SKT Sopot 7:5, 0:6, 0:6. W Bydgoszczy, w turnieju deblowym Owczarek odpadła w II rundzie.

Legionistki wygrały w Radomiu
Tymczasem w Radomiu odbył się turniej OTK Super Seria w kategorii wiekowej do lat 12. W turnieju singlowym Ania Hertel, pokonując cztery rywalki (w tym w półfinale klubową koleżankę, Marcelinę Podolińską 6:2, 7:5), awansowała do finału. W nim przegrała z Karoliną Szmit z KS Śnieżka Karpacz 1:6, 2:6. Hertel w parze z Podolińską nie miały sobie równych w turnieju deblowym, wygrywając w finale z parą Kuczer/Mroczkowska 7:6, 6:3.

Wygrana Kacpra Żuka i powołania do kadry
W tym samym turnieju wśród chłopców zwyciężył Kacper Żuk z Legii. Nasz zawodnik wygrał zarówno turniej singlowy (w finale pokonał Konrada Fryze z Returna Radom 6:2, 6:2), jak i deblowy.
Świetne występy legionistów nie pozostały bez reakcji trenerów reprezentacji. Ania Hertel, podobnie jak Kacper Żuk, otrzymali powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 12 w Markach.

Wygrana Karoliny Aleksandrowicz w Radomiu
W rozegranym w Radomiu turnieju WTK, bardzo dobrze zaprezentowała się legionistka, Karolina Aleksandrowicz. Legionistka po bardzo zaciętym finale singla zwyciężyła Kasię Kiryluk (WTS DeSki) 7:5, 2:6, 11:9. W turnieju deblowym nasza zawodniczka grając w parze z Zuzanną Kostuj (Warszawianka), zajęła drugie miejsce, przegrywając w finale z parą Falkowska/Jędrzejczak 2:6, 3:6.