Przeciwnicy Legii z drugiej ligi rosyjskiej grali bardzo ostro - fot. Woytek

Sparing: Legia 2-2 KamAZ

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Legia zremisowała 2-2 w czwartym meczu sparingowym rozegranym podczas zgrupowania na Cyprze. Przeciwnikiem legionistów była czwarta drużyna II ligi rosyjskiej KamAZ Nabierieżnyje Czełny. Bramki zdobyli w 5. minucie Michaił Pimienow, w 74. minucie Bruno Mezenga, w 83. minucie Sebastian Szałachowski i w 90. minucie Iwan Lukjanow.

W pierwszej połowie przez większość czasu gra toczyła się w wolnym, mało ciekawym tempie. Było dużo niedokładności, fauli i przerw. W przerwie Maciej Skorża dokonał ośmiu zmian w składzie. Pierwszy rzut rożny legioniści wywalczyli dopiero w 62. minucie. Do 70. minuty spotkania legioniści nie przeprowadzili żadnej akcji, która mogłaby zagrozić bramce Wawilina. Najgroźniejszy atak w wykonaniu wojskowych w 74. minucie doprowadził do remisu na 1-1. Gola dla Legii zdobył głową Bruno Mezenga po dobrym dośrodkowaniu z lewej strony Jakuba Wawrzyniaka. Chwilę po tym Mezenga miał kolejną dobrą sytuację, ale ostatecznie przestrzelił 2 metry od słupka. Po zdobyciu gola gra legionistów stała się bardziej ożywiona i dynamiczna. W 83. minucie po bardzo ładnej akcji Sebastian Szałachowski zdobył drugą bramkę dla Legii. W ostatnich sekundach meczu do remisu doprowadził jednak Iwan Lukjanow. W meczu nie zagrali Takesure Chinyama, Ivica Vrdoljak i Maciej Rybus, którzy trenowali indywidualnie oraz Inaki Astiz, który w ogóle nie brał w sobotę udziału w zajęciach.

Legia 2-2 (0-1) KamAZ
0-1 5' Michaił Pimienow
1-1 74' Bruno Mezenga
2-1 83' Sebastian Szałachowski
2-2 90' Iwan Lukjanow

Skład Legii Warszawa: Wojciech Skaba, Srda Kneżević (46' Jakub Rzeźniczak), Artur Jędrzejczyk, Marcin Komorowski, Tomasz Kiełbowicz (46' Jakub Wawrzyniak), Rafał Wolski (46' Miroslav Radović), Damian Zbozień (46' Ariel Borysiuk), Daniel Łukasik (46' Alejandro Cabral), Michał Żyro (46' Sebastian Szałachowski), Michał Efir (46' Manu), Michał Kucharczyk (46' Bruno Mezenga)

Skład KamAZ Nabierieżnyje Czełny: Denis Wawilin - Stanisław Lebamba (46 Rafael Chisamow), Władimir Rykow, Siergiej Putilin, Irek Ganijew, Igor Koronow (46 Aleksiej Szlapkin), Aleksandr Kriendielow (46 Ildar Achmietzianow), Michaił Pimienow (71 Marat Garajew), Marat Sagirow (46 Siergiej Piestriakow), Aleksiej Druzin (46 Roman Sławnow), Anton Kobiałko (46 Iwan Łukjanow)