Fani FC Den Haag w Rotterdamie - fot. beton

Grali przyjaciele

Piłkarze Den Haag w tym sezonie idą jak burza. Po pewnej wygranej z Heerenveen przed tygodniem, dziś piłkarze z Hagi rozgromili w Rotterdamie miejscowy Excelsior 5-1. Den Haag zajmuje siódme miejsce w tabeli z 6 punktami straty do trzeciego Ajaxu. W Rotterdamie swój zespół wspierało 400 fanów z Hagi. Juventus po odpadnięciu z rozgrywek Pucharu Włoch traci kolejne punkty w Serie A.

Eredivisie: Excelsior Rotterdam 1-5 Den Haag
Prowadzenie objęli co prawda gospodarze w 13. minucie, ale już 7 minut później Bulykin doprowadził do wyrównania. W 24. minucie zawodnik gospodarzy wyleciał z boiska i od tego momentu punktowali już tylko goście. W 29. minucie gości na prowadzenie wyprowadził Kubik, a parę minut przed przerwą na 3-1 podwyższył Bulykin. Po zmianie stron goście ruszyli do szybkich ataków i już w 52. minucie było 4-1, po golu zza pola karnego Toornstra. Wynik w 65. minucie ustalił Verhoek. W Rotterdamie swój zespół wspierało 400 fanów z Hagi.

Serie A: Juventus Turyn 1-2 Udinese
Juventus słabo spisuje się w lidze. W meczu z Udinese co prawda Stara Dama objęła prowadzenie w 60. minucie za sprawą Marchisio, ale już osiem minut później bramkarz Juve skapitulować i było 1-1. Pięć minut przed końcem meczu Sanchez uderzając z pierwszej piłki zapewnił gościom 3 punkty. W ostatnich minutach arbiter wyrzucił z boiska Bonucciego z Juventusu i Sancheza z Udinese.