Rozbiórka pawilonu basenowego nastąpi nieprędko - fot. Bodziach
REKLAMA
REKLAMA

Nie ma pieniędzy na zburzenie pawilonu basenowego

Bodziach, źródło: Gazeta Wyborcza - Wiadomość archiwalna

Nadal nie wiadomo kiedy zostanie rozebrany dawny pawilon basenowy, znajdujący się przy wejściach na trybunę wschodnią i północną nowego stadionu Legii. W tym miejscu stoi nieużywany od 1987 roku. Co prawda decyzja o jego wyburzeniu zapadła już dawno, ale na razie nie ma na to funduszy.
"Szacujemy, że kosztowałaby od pół miliona do miliona złotych. Nie mamy takich pieniędzy. Jestem dobrej myśli, wierzę, że pieniądze na rozbiórkę w końcu się znajdą. Samo burzenie potrwa krótko. Ale biorąc pod uwagę, że jeszcze musimy zorganizować przetarg, nie sądzę, żeby budynek basenowy zniknął wcześniej niż przed rundą jesienną" - mówi Gazecie Wyborczej dyrektor WOSiR, Janusz Kopaniak.

Budowa całego stadionu Legii ma się zakończyć 11 marca, pięć dni po meczu z Polonią na Łazienkowskiej. "Razem z wykonawcą, firmą Polimex Mostostal, walczymy o każdy dzień" - zapewnia Janusz Kopaniak, dyrektor Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który nadzoruje budowę stadionu.

Wiadomo jednak, że kibice na trybunę zachodnią wejdą nie wcześniej niż w kwietniu. Dlaczego? "Oddanie obiektu do odbioru to jedno, a uzyskanie wszystkich zgód od straży pożarnej czy nadzoru budowlanego to zupełnie co innego. Na derby stadion raczej na pewno nie będzie gotowy. Przecież budujemy stadion na lata. Nie ma co popadać w jakieś stachanowskie tempo w imię jakiejś daty. To się odbija na jakości, widać to było na przykładzie budowanych w pośpiechu stadionów Lecha w Poznaniu i Wisły w Krakowie" - mówi Kopaniak.Na razie nie zanosi się na rozbiórkę pawilonu basenowego - fot. Bodziach
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.