REKLAMA

Młoda Legia testuje Króla i Milika

Bodziach, źródło: własne / rozwoj.info.pl - Wiadomość archiwalna

Legia ma dwa tygodnie na przetestowanie dwóch utalentowanych zawodników III-ligowego Rozwoju Katowice. Arkadiusz Milik i Wojciech Król ostatnio przebywali na testach w angielskim Reading i Tottenhamie, i bardzo spodobali się Anglikom. Wczoraj pojawili się przy Łazienkowskiej, gdzie przeszli badania, a dziś wylecą wraz z drużyną Młodej Ekstraklasy na obóz przygotowawczy do Włoch.
17-letni wychowankowie Rozwoju będą trenowali pod okiem Dariusza Banasika we Włoszech, gdzie Legia zagra trzy sparingi - z Chievo Verona (10.02) oraz młodzieżowymi drużynami Hellas Verona (12.02) i AC Milan (15.02). Powrót do Polski zaplanowano na 16 lutego.

Arkadiusz Milik jest napastnikiem. W rundzie jesiennej zagrał 5 meczów w III-ligowym Rozwoju (2 bramki) oraz dwa spotkania w Młodej Ekstraklasie w barwach Górnika (1 gol). Wojciech Król występuje w pomocy i jesienią wystąpił w dwóch meczach Rozwoju (1 gol) i dwóch spotkaniach Młodego Górnika.

W styczniu obaj zawodnicy przebywali na testach w Reading. W meczu ligowym drużyn do lat 18 obaj wypadli bardzo dobrze - Król zaliczył asystę przy bramce Milika. Ich gra na tyle spodobała się skautom, że zaraz zostali zaproszeni na testy do Tottenhamu. "Niewykluczone, że działacze Reading będą zdeterminowani by podjąć z nimi jakieś dalsze rozmowy. A są jeszcze przecież rodzime kluby. Legia poważnie myśli o włączeniu Arka i Wojtka do swojej akademii. Ale najprawdopodobniej za kilka miesięcy znów będą biegali po naszych boiskach. W III lidze bądź jeszcze drużynie juniorów" - mówi trener rocznika 1994 Rozwoju, Sławomir Mogilan.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.