Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Wtorek, 8 lutego 2011 r. godz. 10:03

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Młoda Legia testuje Króla i Milika

Bodziach, źródło: własne / rozwoj.info.pl

Legia ma dwa tygodnie na przetestowanie dwóch utalentowanych zawodników III-ligowego Rozwoju Katowice. Arkadiusz Milik i Wojciech Król ostatnio przebywali na testach w angielskim Reading i Tottenhamie, i bardzo spodobali się Anglikom. Wczoraj pojawili się przy Łazienkowskiej, gdzie przeszli badania, a dziś wylecą wraz z drużyną Młodej Ekstraklasy na obóz przygotowawczy do Włoch.
17-letni wychowankowie Rozwoju będą trenowali pod okiem Dariusza Banasika we Włoszech, gdzie Legia zagra trzy sparingi - z Chievo Verona (10.02) oraz młodzieżowymi drużynami Hellas Verona (12.02) i AC Milan (15.02). Powrót do Polski zaplanowano na 16 lutego.

Arkadiusz Milik jest napastnikiem. W rundzie jesiennej zagrał 5 meczów w III-ligowym Rozwoju (2 bramki) oraz dwa spotkania w Młodej Ekstraklasie w barwach Górnika (1 gol). Wojciech Król występuje w pomocy i jesienią wystąpił w dwóch meczach Rozwoju (1 gol) i dwóch spotkaniach Młodego Górnika.

W styczniu obaj zawodnicy przebywali na testach w Reading. W meczu ligowym drużyn do lat 18 obaj wypadli bardzo dobrze - Król zaliczył asystę przy bramce Milika. Ich gra na tyle spodobała się skautom, że zaraz zostali zaproszeni na testy do Tottenhamu. "Niewykluczone, że działacze Reading będą zdeterminowani by podjąć z nimi jakieś dalsze rozmowy. A są jeszcze przecież rodzime kluby. Legia poważnie myśli o włączeniu Arka i Wojtka do swojej akademii. Ale najprawdopodobniej za kilka miesięcy znów będą biegali po naszych boiskach. W III lidze bądź jeszcze drużynie juniorów" - mówi trener rocznika 1994 Rozwoju, Sławomir Mogilan.Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!