REKLAMA

Debiut obligacji Legii na rynku Catalyst

Bodziach, źródło: PAP - Wiadomość archiwalna

Klub Piłkarski Legia przymierza się do emisji obligacji na rynku Catalyst. Według prezesa ITI, Wojciecha Kostrzewy mogłoby do tego dojść w drugim kwartale przyszłego roku. "Nasz bardzo wstępny plan zakłada, że Legia w drugim kwartale przyszłego roku pozyska ponad 20 mln. zł. z emisji obligacji na rynku Catalyst. Środki te trafią na wzmocnienie składu piłkarskiej drużyny oraz na rozwój Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa" - mówi PAP Kostrzewa.
Termin wyznaczony jest nieprzypadkowo. Wtedy dopiero Legia będzie po rozegraniu przynajmniej 20 meczów na nowym stadionie (cały zostanie otwarty w kwietniu tego roku) oraz przeprowadzeniu kilku imprez masowych. "Plan ten jest oparty na założeniu, że po raz pierwszy niemal przez cały rok Legia będzie mogła korzystać z nowego stadionu przy ulicy Łazienkowskiej i to ma pomóc w wypracowaniu pozytywnej EBITDA, która jest warunkiem udanej emisji" - mówi Kostrzewa.

Rynek obligacji Catalyst rozpoczął działalność 30 września 2009 roku. Prowadzony jest na platformach transakcyjnych Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i BondSpot (dawniej: MTS CeTO). Więcej informacji można znaleźć tutaj.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.