Sparing: CWKS Legia 2-2 UKS Łady

Raffi - Wiadomość archiwalna

W drugim rozegranym w tym roku piłkarze Legii Bemowo zremisowali 2-2 z IV-ligowym UKS Łady. Legioniści po kwadransie gry prowadzili już 2-0 po golach Kamila Wójciaka i samobójczym, ale jeszcze przed przerwą goście zdobyli z karnego bramkę kontaktową, zaś po przerwie wyrównali. W najbliższą sobotę o 15 podopieczni Krzysztofa Szymańskiego zmierzą się z kolejnym IV-ligowcem - Naprzodem Zielonki, na boisku przeciwnika.
Pierwsze 20 minut meczu stało pod znakiem przewagi legionistów, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji i objęli dwubramkowe prowadzenie. W dalszej części spotkania inicjatywę stopniowo przejmowali goście, który tuż przed przerwą zdołali zdobyć gola kontaktowego.

Na drugą połowę wyszła niemal zupełnie odmieniona jedenastka Legii. Coraz bardziej dawała się odczuć przewaga doświadczenia i większej liczby przepracowanych dotąd jednostek treningowych grających ligę wyżej gości. Legioniści, mimo bardziej defensywnego ustawienia, nękali nadal kontrami, goli jednak zdobyli. Wynik na 2-2 ustalił w 70. minucie Sławomir Rowiński. Mimo utraty dwubramkowego prowadzenia, sparing z dużo wyżej notowanym przeciwnikiem można uznać za stosunkowo udany i pożyteczny. Następny mecz odbędzie się w najbliższą sobotę o 15:00 w Zielonkach, na sztucznej murawie boiska przy ul. Południowej, a rywalem będzie miejscowy IV-ligowiec Naprzód.

CWKS Legia Bemowo 2-2 (2-1) UKS Łady
1-0 3 min. Kamil Wójciak (as. Igor Filipiak)
2-0 13 min. gol samobójczy (po dośr. Kamila Wójciaka)
2-1 43 min. Maciej Mazurkiewicz (rzut karny)
2-2 70 min. Sławomir Rowiński

Skład - I połowa: Dawid Sekuła - Łukasz Ilczuk (Jakub Gępczyński), Bartosz Fornal, Karol Guz, Marcin Mendelewski - Bartłomiej Wilczyński, Robert Zielonka, Łukasz Winek, Igor Filipiak - Mariusz Lejdyn - Kamil Wójciak

Skład - II połowa: Jakub Rybus - Ernest Nużyński, Jakub Gępczyński, Michał Sadowski, Daniel Ziółkowski - Piotr Sawicki, Piotr Papież, Łukasz Winek, Mateusz Kwiatkowski - Maciej Ćwiąkała (Mateusz Hadka) - Rafał Chatoyan