Sparing: Legia 0-2 Kubań Krasnodar

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W drugim sparingowym meczu rozgrywanym podczas zgrupowania w Hiszpanii piłkarze Legii zmierzyli się z rosyjskim Kubaniem Krasnodar. Do przerwy prowadzili Rosjanie, po bramce Siergieja Dawydowa w 35. minucie. W 87. minucie na 2-0 podwyższył Aleksiej Skwierniuk. Jest to pierwsza porażka Legii podczas zimowych przygotowań.

Już w 4. minucie Kalimulin miał szansę otworzyć wynik, jednak z kilku metrów uderzył niecelnie. Pierwszy strzał na bramkę legioniści oddali pięć minut później - uderzenie Komorowskiego wybronił rosyjski golkiper. Przez następne minuty niewiele działo się na boisku. W 33. minucie po raz drugi doskonałą okazję do zdobycia bramki mieli piłkarze Kubania, ale strzał Kalimulina po długim rogu świetnie wybronił Antolović. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze - już dwie minuty później Kulik prostopadle zagrał do Dawydowa, ten wpadł w pole karne i po ziemi strzelił tuż obok słupka bramki strzeżonej przez chorwackiego golkipera, który tym razem się nie popisał. W 38. minucie po jednym ze starć żółtą kartką został ukarany nowy nabytek warszawskiego zespołu - Dejan Kelhar. Chwilę później przed szansą na wyrównanie stanęli legioniści. Po zagraniu ręką jednego z Rosjan "wojskowi" wykonywali rzut rożny, po którym niecelnie główkował Jędrzejczyk.

Tuż przed przerwą doszło do przepychanek pomiędzy piłkarzami obydwu zespołów. Na środku boiska znaleźli się nawet rezerwowi zawodnicy Kubania. Najaktywniejszym z legionistów był Ivica Vrdoljak, którego musiał uspokajać Marek Jóźwiak. Po kilku minutach sytuacja została opanowana, a do końca pierwszej części gry wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa rozpoczęła się od gruntownego przemeblowania w składzie. Z wyjściowego zestawienia na murawie zostali tylko Marijan Antolović i Dejan Kelhar. Pozostałych dziewięciu zawodników zostało zmienionych. W drużynie z Rosji wymieniony został tylko jeden zawodnik. I to właśnie rywale przeprowadzili pierwszą dobrą akcję po przerwie. W 52. minucie na bramkę Legii ruszyła dwuosobowa kontra piłkarzy Kubania, została jednak powstrzymana przez legionistów. W odpowiedzi groźnie zaatakowali legioniści. Po dwójkowej akcji Takesure Chinyamy z Miroslavem Radoviciem ten ostatni podał do Sebastiana Szałachowskiego. W ostatniej chwili obrońcy uprzedzili jednak "Szałacha" i remisu nie było.

Trzy minuty później znów dobrym podaniem popisał się "Rado". Tym razem Serb usiłował uruchomić Michała Efira. Napastnik Legii nie zrozumiał jednak intencji swojego kolegi i nie przejął piłki. W 66. minucie po dośrodkowaniu Jakuba Wawrzyniaka bramkarz rywali źle obliczył lot piłki i wydawało się, że ta go minie. Golkiper delikatnie trącił jednak futbolówkę i skończyło się na rzucie rożnym.

Wraz z upływającym czasem legioniści zaczęli dążyć do zdobycia wyrównującej bramki. W 74. minucie ładnie dośrodkowywał w pole karne Radović, ale obrońcy Kubania uprzedzili legionistów i wybili piłkę na rzut rożny. Chwilę później z 20 metrów próbował strzelać Szałachowski. Uderzenie pomocnika Legii zostało jednak zablokowane. Czas mijał, a wyrównującej bramki nie było. "Wojskowi" marnowali rzuty wolne, po których mieli problem z dobrym dośrodkowaniem pod bramkę rywali.

W 86. minucie piłka po groźnym uderzeniu przeleciała nad poprzeczką bramki Antolovicia, jednak już minutę później chorwacki bramkarz musiał wyciągać futbolówkę z bramki. Na 2-0 podwyższył Aleksiej Skwierniuk. Na odrabianie strat nie było już czasu.

Legia Warszawa 0-2 (0-1) Kubań Krasnodar
0-1 35' Siergiej Dawydow
0-2 87' Aleksiej Skwierniuk

Skład Legii: Marijan Antolović - Jakub Rzeźniczak (46' Srdja Kneżević), Artur Jędrzejczyk (46' Inaki Astiz), Dejan Kelhar, Marcin Komorowski (46' Jakub Wawrzyniak) - Manu (46' Miroslav Radović), Alejandro Cabral (46' Ariel Borysiuk), Ivica Vrdoljak (46' Daniel Łukasik), Michał Żyro (46' Michał Efir) - Rafał Wolski (46' Sebastian Szałachowski), Bruno Mezenga (46' Takesure Chinyama)

Skład Kubania: Bogdan Kariukin, Aleksiej Kozłow, Francisco Zuela (61' Igor Armas), Ronald Huth (46' Anton Rogoczij), Alessandro Zamperini, Dawid Corajew (69' Igor Padierin), Artur Tlisow (77' Witalij Szachow), Władisław Kulik (61' Marco Ne), Dacian Varga, Rustiem Kalimulin (61' Aleksiej Skwierniuk), Siergiej Dawydow (77'Lacina Traore)

Żółte kartki: Kelhar, Łukasik - Fidler, Armas