Serpentyny na meczu z VVV - fot. beton

Grali przyjaciele

Piłkarze Den Haag w tym sezonie spisują się zaskakująco dobrze. Po wygranej z PSV, przedostatni w tabeli VVV-Venlo nie stanowił większego zagrożenia dla "Bocianów". Gospodarze wygrali, a wobec straty punktów przez Ajax i Groningen jeszcze bardziej zbliżyli się do czołówki. W niedzielę bardzo dobre spotkanie rozegrał Juventus, który pokonał w Turynie Inter.

Eredivisie: FC Den Haag 3-0 VVV-Venlo
Den Haag w obecności 15 tysięcy widzów pokonał VVV 3-0. Bramki padły jednak dopiero po przerwie. Wynik otworzył w 53. minucie Jend Toornstra. 10 minut później Dmitri Bulykin wykorzystał rzut karny dla gospodarzy. Ten sam zawodnik w 83. minucie ustalił wynik meczu na 3-0. Piłkarze z Hagi zajmują piąte miejsce w tabeli z 41 punktami w 23 meczach na koncie. Prowadzący PSV i Twente mają o 9 punktów więcej. Za tydzień mecz z Feyenoordem!

Serie A: Juventus Turyn 1-0 Inter Mediolan
Spora niespodzianka w niedzielnym meczu. Juventus pokonał Inter 1-0. Gola na wagę trzech punktów dla Starej Damy zdobył w 30. minucie Matri, po dośrodkowaniu Sorensena. Juventus przeważał przez całe spotkanie. W drugiej połowie dogodnej okazji nie wykorzystał Matri. Buffon dwukrotnie musiał się wykazać, a raz Juve od utraty bramki uchroniła poprzeczka.