Boks: Awans Dąbrowskiego do finałów MP juniorów

Kras - Wiadomość archiwalna

Spośród sześciu legionistów, którzy wystartowali w eliminacjach do Mistrzostw Polski juniorów w boksie, tylko Konrad Dąbrowski wywalczył awans do turnieju finałowego, który w dniach 15-20 marca odbędzie się w Lublinie. Mariusz Zalewski, Mateusz Świderski, Anzor Iljasow, Mateusz Skowroński i Norbert Dubczyk odpadli w eliminacjach.

Konrad Dąbrowski, występujący w kategorii do 60 kg, wygrał sobotnie zawody bez walki. Nasz zawodnik od razu został rozstawiony w finale (ze względu na małą liczbę uczestników), ale jego przeciwnik - Przemysław Kordyszewski oddał walkowera. Uznano, że pięściarz nie miałby żadnych szans z Dąbrowskim, który jest faworytem MP juniorów.