REKLAMA

SKLW zaprasza kibiców do pomocy

Redakcja, źródło: zyleta.info - Wiadomość archiwalna

W ostatnim czasie kibice Legii zaangażowali się w wiele akcji o wymiarze społecznym i charytatywnym: mecz Legii z Den Haag, aukcje dla Mariego, licytacje koszulek z autografami na rzecz dofinansowania wyjazdów niepełnosprawnych fanów oraz pomoc kombatantom - żołnierzom Powstania Warszawskiego.

W chwili obecnej Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa podejmuje kolejne wyzwanie. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, jako kibice Legii, przyłączyliśmy się spontanicznie do akcji pomocy polskim kombatantom – żołnierzom Armii Krajowej i innych organizacji niepodległościowych – żyjącym na Białorusi, którą to akcję organizowało wrocławskie Stowarzyszenie Odra – Niemen. Tutaj znajdziecie sprawozdanie z akcji, w którym znajdują się podziękowania dla kibiców Legii.

"Mając na uwadze bardzo ciężką sytuację materialną Polaków żyjących w kraju rządzonym przez despotycznego tyrana, chcemy zaangażować się już tym razem samodzielnie w pomoc bohaterom polskich Kresów, którzy po wojnie – często z własnej woli – decydowali się na pozostanie pod rządami sowieckiej Rosji, nie chcąc opuszczać swej ziemi i pomimo represji krzewili tam polskość. Na początek chcielibyśmy przygotować 90 paczek żywnościowych oraz z innymi artykułami przydatnymi na co dzień w gospodarstwach domowych i dostarczyć je – być może już na Święta Wielkanocne" - informują fani.

Akcja ta to jedna z wielu inicjatyw, które Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa zamierza podjąć w niedalekiej przyszłości. Każdy kto chciałby zaangażować się w akcję proszony jest o kontakt mailowy: pomagamy@zyleta.info.

"Wiemy, że jest wśród Was wiele osób, które chciałyby działać, współorganizować i pomagać w inicjatywach podejmowanych przez kibiców naszego klubu na wielu płaszczyznach, poczynając od wzbogacania naszej prezentacji na meczach, poprzez poprawę wypaczonego przez media wizerunku warszawskiego kibica, sportowe turnieje fanów, kończąc na działalności społecznej, charytatywnej, patriotycznej i wielu innych. Z pewnością macie też swoje pomysły, które warte są realizacji przez nas – kibiców Legii Warszawa.

Zdajemy sobie sprawę, że do tej pory wiele osób, które wykazywały taką chęć, nie wiedziały do kogo się zwrócić, a podane skrzynki mailowe Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa nie odpowiadały na zgłoszenia tych, którzy nie chcieli być jedynie biernymi widzami widowiska piłkarskiego. To prawda, zabrakło organizacji, ale musicie też pamiętać, że przez długi czas toczyła się walka o przywrócenie ruchu kibicowskiego na Łazienkowskiej, a tak naprawdę o nasze być albo nie być. W tym czasie wszelkie wysiłki były skierowane na przetrwanie i poszukiwanie rozwiązań, dążących do zakończenia sporu.

Dziś kibice Legii wracają na swoje miejsce – chcemy być i będziemy najlepsi w Polsce, potrzebne nam jest jedynie wspólne działanie, zaangażowanie i koordynacja wszelkich poczynań. Dlatego też zwracamy się do Was, do wszystkich fanów, którzy chcą uczestniczyć w życiu kibicowskiej Legii, spójrzcie ile już dokonaliśmy i pomyślcie, ile możemy dokonać, jeśli zaangażujemy się wszyscy!" - informuje SKLW.Na Święta Bożego Narodzenia Powstańcy otrzymali paczki od kibiców Legii.
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.