Legia w niedzielę zagra bez Borysiuka - fot. Woytek
REKLAMA

Drugi mecz w sezonie bez Borysiuka

Bodziach, źródło: Gazeta Wyborcza / własne - Wiadomość archiwalna

W niedzielę Legia wystąpi z inaczej niż do tej pory zestawioną linią pomocy. Za kartki pauzuje bowiem Ariel Borysiuk, który w tym sezonie nie zagrał tylko raz - w sierpniu z Cracovią. "Nie wiem, jak wysiedzę na tych trybunach, ale taka była sytuacja, musiałem faulować.
Ktoś wejdzie na moje miejsce i będzie się tak samo starał jak ja" - mówi 19-letni pomocnik, który został ukarany żółtą kartką w końcówce meczu w Krakowie, za faul na Bartłomieju Dudzicu.

Do składu Legii wraca natomiast Ivica Vrdoljak, który stracił przytomność w meczu z Cracovią. Do tej pory Maciej Skorża stawiał na parę defensywnych pomocników Borysiuk - Vrdoljak praktycznie cały czas, nie licząc końcówek spotkań z Koroną i Arką czy meczu z Lechią (0-3), w którym Vrdoljak nie mógł zagrać. Niewykluczone, że obok kapitana stołecznej drużyny zagra sprowadzony niedawno Janusz Gol. Były zawodnik GKS-u z Legią trenuje niespełna tydzień i zagrał na razie tylko 45 minut z nowymi kolegami.

Możliwe też, że Skorża zaskoczy i zastosuje jeden z trenowanych zimą wariantów. "W sparingach próbowałem gry dwoma napastnikami. Na Łazienkowskiej chcemy wygrać wszystkie osiem meczów. Żeby to zrobić, potrzebujemy gry ofensywnej i atutów w ataku pozycyjnym" - mówił niedawno Skorża.

W takim ofensywnym wariancie, z jednym defensywnym pomocnikiem (Vrdoljak), zamiast drugiego (Gol), będzie miejsce dla dodatkowego napastnika (Mezenga lub Chinyama, bo miejsce Hubnika wydaje się pewne) lub ofensywnie grającego pomocnika - Alejandro Cabrala. O tym na jakie ustawienie zdecyduje się sztab szkoleniowy Legii, przekonamy się w niedzielę.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.