Na tyłach trybuny wschodniej może powstać parking - fot. Bodziach
REKLAMA
REKLAMA

Radny Śródmieścia wnioskuje o parking przy stadionie

Bodziach, źródło: TVN Warszawa / własne - Wiadomość archiwalna

Parkowanie w okolicy stadionu Legii w dniu meczu to koszmar dla każdego kierowcy samochodu. Tak jest właściwie przy okazji każdego meczu, ale wczoraj znalezienie miejsca już 1,5 godziny przed spotkaniem graniczyło z cudem. Radny Śródmieścia Daniel Łaga proponuje, by teren znajdujący się za trybuną wschodnią przeznaczyć wkrótce na parking.
Obecnie w tym miejscu znajduje się zaplecze budowy, ale to ma zniknąć do końca marca. "17 lutego złożyłem interpelację. Stworzono wspaniały stadion miejski, który jest perełką, ale zabrakło miejsc parkingowych" - mówi TVN Warszawa Łada.

"Obszar ten po prowizorycznym zagospodarowaniu przynosiłby stały dochód do budżetu miasta z tytułu opłat parkingowych. Z uzyskanych przeze mnie informacji wynika, że architekci oceniają ten teren na 1200 miejsc parkingowych" - czytamy w piśmie do burmistrza. Radny Łada jest przekonany, że budowa parkingu z najtańszych materiałów (głównie chodzi o wyrównanie terenu), zwróciłaby się już po pół roku użytkowania, a w kolejnych miesiącach i latach miasto mogłoby na tym zarabiać. Pojawił się także pomysł, by parking przy Legii pełnił funkcję parkingu przesiadkowego, tzw. Park&Ride, w końcu kilkaset metrów dalej, przy Torwarze, znajduje się pętla autobusowa.

Pomysł spodobał się Radzie Warszawy. "Oczywiście, że to dobry pomysł. O tym jak dobry mogą powiedzieć mieszkańcy Powiśla, które w weekendy jest zablokowane" – mówi Marcin Rzońca, radny SLD. Burmistrz Dzielnicy Śródmieście pytany o budowę parkingu odsyła do dyrektora WOSiR-u. To bowiem Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji zarządza tym terenem. Na razie nie udało się uzyskać od niego informacji.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.