Takesure Chinyama zdobył zwycięską bramkę dla Młodej Legii - fot. Hagi

ME: Legia 3-2 GKS Bełchatów

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Młoda Legia pokonała na Łazienkowskiej z GKS Bełchatów 3-2. Do przerwy gospodarze mieli minimalną przewagę, ale goście również stworzyli kilka dogodnych sytuacji. W 14. minucie obrońcy Legii nie upilnowali Łukasza Wrońskiego, który po podaniu Mikołaja Grzelaka uderzył z bliska nie do obrony. W 35. minucie Rozwandowicz trafił w słupek.

Fotoreportaż z meczu - 39 zdjęć Hagiego

Cztery minuty później wpadający w pole karne Felix Ogbuke został sfaulowany przez Sadziińskiego i sędzia wskazał na "wapno". Jedenastkę na bramkę zamienił Michał Żyro. Z dystansu w pierwszej części uderzali jeszcze: Wolski, Żyro, Ogbuke i Duda.

Druga połowa rozpoczęła się od rzutu wolnego egzekwowanego przez Rybusa, niestety niecelnie. W 71. minucie w polu karnym został sfaulowany Janusz Gol. Rzut karny ponownie skutecznie wykonał Michał Żyro. W 77. minucie Marijan Antolović obronił strzał rywala na słupek, ale przy dobitce Zięby przy biernej postawie defensorów nie miał szans. W końcówce kilka dogodnych sytuacji zmarnowali goście. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Takesure Chinyama po podaniu Rafała Wolskiego strzelił z 9 metrów trzecią bramkę. W doliczonym czasie sytuacji sam na sam nie zdołali zamienić na gola Karniszewski i Chinyama.

Młoda Ekstraklasa: Legia Warszawa 3-2 (1-1) GKS Bełchatów
0-1 - 14 min. Łukasz Wroński
1-1 - 39 min. Michał Żyro (karny)
2-1 - 71 min. Michał Żyro (karny)
2-2 - 77 min. Paweł Zięba
3-2 - 89 min. Takesure Chinyama

Legia Warszawa: Antolović - Lisowski, Choto (46' Michalak), Lisiecki, Żyro - Rybus (85' Bochenek), Duda (46' Gol), Łukasik (76' Kopczyński), Ogbuke (46' Karniszewski) - Wolski - Rozwandowicz (46' Chinyama)

żółte kartki: Lisowski, Duda, Żyro, Michalak, Gol