Grali przyjaciele

Pogoń i Olimpia zremisowały swoje mecze 1-1, a Zagłębie przegrało 0-1 w Chojnicach. Pogoń plasuje się tuż nad strefą spadkową, Olimpia jest wiceliderem grupy wschodniej II ligi, a Zagłębie traci 8 punktów do miejsca premiowanego awansem. Piłkarze Den Haag w ten weekend nie grali, ale surowe kary nałożono na piłkarza i trenera klubu po meczu z Ajaxem.
Lex Immers (9 goli i 2 asysty w 30 meczach) został zdyskwalifikowany na 5 meczów za używanie obraźliwych słów pod adresem Ajaxu po spotkaniu z ekipą z Amsterdamu. Tymczasem trener Den Haag, John van den Brom, obecny podczas niedzielnego świętowania wygranej nad Ajaxem, najbliższy mecz z Utrechtem spędzi na trybunach.

I liga: Pogoń Szczecin 1-1 Sandecja Nowy Sącz
Piłkarze Pogoni zremisowali przed własną publicznością z Sandecją. Szkoda, bo 3 punkty mogły powędrować na konto naszych przyjaciół. Adam Frączczak w 57. minucie wyprowadził Pogoń na prowadzenie. Niestety kwadrans przed końcem Fabiniaka pokonał Gawęcki i doprowadził do wyrównania. 3 minuty później Sandecja grała już w 10, po drugiej żółtej kartce strzelca bramki, Dariusza Gawęckiego. Niestety wynik już się nie zmienił. Pogoń po 21 kolejkach jest bardzo blisko strefy spadkowej (14. miejsce).

II liga: Chojniczanka Chojnice 1-0 Zagłębie Sosnowiec
Zagłębie przegrało pierwszy mecz na wiosnę. W dalekich Chojnicach sosnowiczanie ulegli beniaminkowi 0-1. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył już w 9. minucie Marek Kowal. Mecz stał na niezłym poziomie. Szkoda tylko, że Zagłębie straciło punkty i szanse na awans zmalały. Sosnowiczanie zajmują 7 miejsce w tabeli i tracą już 8 punktów do miejsca premiowanego awansem.

II liga: Jeziorak Iława 1-1 Olimpia Elbląg
Olimpia tylko zremisowała w wyjazdowym meczu z Jeziorakiem. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 10. minucie gry po trafieniu Sobocińskiego. Do wyrównania doprowadził w 58. minucie Mykoła Dremluk. Olimpia jest druga w tabeli z dwoma punktami straty do Świtu NDM, który ma jednak jeden mecz rozegrany mniej.