REKLAMA

Młodzież: mecze niedzielne

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Podobnie jak w sobotę, główne trofeum turnieju Mini Legia Cup (dla rocznika 2002) padło łupem legionistów, którzy zdobyli również nagrodę dla najlepszego bramkarza i króla strzelców. W porannym sparingu trampkarze CWKS pokonali 5-4 Varsovię '95. Rozpoczęły się rozgrywki ligowe - juniorzy młodsi CWKS ulegli 0-1 Mławiance, z kolei Młode Wilki 94 po dramatycznym meczu wygrały 4-3 z Juniorem Ursynów. Gracze z rocznika 96 wygrali 5-0 z Radomiakiem.

Junior Ursynów 94 3-4 (2-1) Legia 94 Zdjęcia z meczu
Gole:
1-0 4 min.
2-0 26 min. Karol Ziąbski
2-1 28 min. Mateusz Janusiewicz (karny po faulu na Macieju Mące)
3-1 50 min. Damian Drężewski
3-2 61 min. Patryk Sokołowski (as. Daniel Fabiszewski)
3-3 62 min. Kamil Kurowski (as. Patryk Sokołowski)
3-4 77 min. Kamil Kurowski (as. Norbert Misiak)

Legia: Zieliński - Przysowa (ŻCZ 77'), Fabiszewski, Dankowski (41' Piórkowski [95]), Rozmus - Misiak, Sokołowski, Kalinkowski (71' Ochman), Mazek - Janusiewicz (53' Śmigielski [95]), Mąka Ż (41' Kurowski)
Rezerwowy ng: Smyłek [95]

MKS Mława 94 1-0 (1-0) CWKS Legia 94

CWKS Legia: Przysowa - Błesnowski, Lewandowski, Dąbrowski, Pec - Papież, Ćwiąkała (Obzejta), Bińkowski, Olszewski - Pydyn, Sikorski (Kruk)

Niezbyt okazale wypadła inauguracja rozgrywek dla juniorów młodszych CWKS Legii 94. Po błędzie jednego z obrońców Legii gospodarze objęli szybko prowadzenie. Inicjatywę przejęli od tego momentu podopieczni trenera Walewskiego. Stworzyli sobie kilka doskonałych okazji, jednak nie zdołali żadnej z nich wykorzystać. Najbliżej szczęścia był Dawid Pydyn ale jego strzał głową instynktownie obronił golkiper Mławianki. W opinii trenera i zawodników Legii, spory wpływ na poczynania boiskowe miał niestety arbiter z Ciechanowa, którego decyzje w kilku istotnych momentach wydawały się kompletnie niezrozumiały i mogły wręcz doprowadzić do wypaczenia wyniku. Oczywiście sędzia nie podzielał tych wątpliwości, a zapytany o doskonałe samopoczucie po meczu miał odpowiedzieć, że jest zadowolony, bo... drużyna z Warszawy przegrała.

Legia 96 5-0 (0-0) Radomiak Radom 96 Zdjęcia z meczu
Gole:
1-0 54 min. Michał Suchanek as. Kamil Anczewski
2-0 59 min. Michał Suchanek as. Arek Najemski
3-0 61 min. Anczewski as. Daniel Turżonek
4-0 68 min. Michał Suchanek b.a.
5-0 74 min. Kamil Anczewski as. Michał Suchanek

Legia: Jędraszczak (65' Siedlecki) - Ozga, Najemski (65' Gorczyca), Zakrzewski, Baranowski (65' Wolak) - Szmołda, Makowski (60' Turżonek), Knyziak (60' Podsiadło), Rakowski (50' Suchanek) - Anczewski, Więdłocha (41' Wieteska)

Sparing: Varsovia Warszawa 95 4-5 CWKS Legia 95

CWKS Legia: Przesmycki - Olszak (41' Kułakowski), Witek, Gołębiowski (35' Sysik), Cybulski - Słowik, Puza, Bielecki (50' Koluch), Kubicki - Katri, Sajecki (41' Dołoszyński).


Relacja za stroną CWKSLegia95.futbolowo.pl:
Pierwsza bramka padła po strzale Daniela Katriego i asyście Adama Słowika. Druga bramka to wykorzystany rzut karny. Tym razem strzelał Adam Słowik a karny został podyktowany na Danielu Katrim. Trzecia bramka znowu była udziałem Adama Słowika, po akcji prawą stroną boiska. Bramkę na 1-3 tracimy niestety po błędzie naszej obrony.

W drugiej części gry bramki dla Legii strzelali: Kułakowski po asyście Słowika i Kubicki po ładnej indywidualnej akcji środkiem boiska po zakręceniu trzema obrońcami Varsovii i wyjściu sam na sam z bramkarzem. Pod koniec nie wykorzystujemy jeszcze karnego. W tej połowie drużyna Varsovii strzela nam trzy bramki, w tym co najmniej dwie powinniśmy obronić, nawet mimo że padły ze spalonego (nie było sędziego). Trzeba jednak przyznać, ze oba zespoły miały jeszcze po kilka akcji, które powinny zakończyć się bramkami.

Mini Legia Cup (rocznik 2002/3):
Także najmłodsi legioniści nie wyłamali się z szeregu i oni również, wzorem kolegów z roczników 1999 i 2001, triumfowali w turnieju Mini Legia Cup. Puchar za zwycięstwo przypadł drugiej drużynie Młodych Wilków 2002. Królem strzelców został Jacek Kowalski z "jedynki". Legioniści w finale pokonali Świt Nowy Dwór, po serii rzutów karnych. Decydującą "jedenastkę" skutecznie egzekwował golkiper Legii, Gabriel Skiba.
Z kolei dla chłopców z rocznika 2003 już sam udział w samym turnieju, pierwszym takim w ciągu krótkiego istnienia tej drużyny, był wielkim wydarzeniem, podobnie jak każda strzelona w turnieju starszym kolegom bramka.

Klasyfikacja końcowa:
1. Legia '02 II
2. NOSiR Świt Nowy Dwór Mazowiecki
3. SEMP Ursynów
4. Rakovia Warszawa
5. Legia '02 I
6. Białe Orły Warszawa
7. Zwar Międzylesie
8. Ursus Warszawa
9. UKS 141 Warszawa
10. Legia '03 II
11. Legion Warszawa
12. Legia '03 I

Król Strzelców: Jacek Kowalski (Legia '02 I)
Najlepszy bramkarz: Gabriel Skiba Legia '02 II)
Najlepszy zawodnik: Jakub Kruszewski (NOSiR Świt Nowy Dwór Mazowiecki)

Legia 2002 I: Śledziak - Majewski, Mitas, Peda, M. Kruszewski, Kowalski, Rudnicki, Poncyljusz

Legia 2002 II: Skiba - Małczak, Adamczyk, Brodowski, Toczyski, Wysokiński, Kruk, Owczarek, M. Kruszewski

Legia 2003 I : Bińkiewicz, Dankowski, Kurzajewski, Potaczała, Kozłowski, Petsch, Wysocki, Balcerak, Szewczyk, Wiśniewski, Wojnowski, Romer

Legia Warszawa 2003 II: Arak, Bilski, Brojek, Juritka, Lemański, Kowalczyk, Lustyk, Sawicki, Kazana, Randak, Proctor, Ślendak, Orman

I Turniej o Puchar Prezydenta Płocka

Nie do końca udał się powrót na halę żakom Legii Bemowo. Choć remis z MOSiRem Lipno, biorąc pod uwagę przewagę naszej drużyny, wydawał się pechowy, to już w meczu z Elaną gracze z Torunia prezentowali się nieco lepiej i zasłużenie wygrali. Kolejne trzy mecze legionistów przebiegały według podobnego scenariusza - 5-6 minut przewagi, stracony dość niespodziewanie gol i nerwowa od tego momentu gra, skutkująca kolejnymi stratami. Ostatecznie gracze CWKS zajęli zatem 12. lokatę. Szkoda uzyskanych wyników o tyle, że przeciwnicy leżeli na pewno w zasięgu naszych zawodników, którym zabrakło na pewno skuteczności, spokoju i "chłodnej głowy" w reakcji na niekorzystny rozwój wypadków. Przed rozpoczynającą się za dwa tygodnie liga naszych żaków czeka również praca nad stroną mentalną poczynań na boisku.

Mecze CWKS Legia 99:
Legia 1-1 MOSiR Lipno (gol: Bartek Szczubełek)
Legia 0-1 Elana Toruń
Legia 0-3 Wisła I Płock
Legia 0-1 Lider Włocławek
Legia 0-3 Widzew Łódź

Skład: Alek Grabowski - Mikołaj Janusz, Bartek Szczubełek, Michał Paradowski, Filip Kąkol, Mateusz Laskus, Jacek Cyburski, Daniel Markowski, Grzegorz Niedbała, Sebastian Kotarski, Patryk Żelazo.


Mini Legia Cup - rocznik 2002


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.