Maciej Skorża - fot. LegiaLive!
REKLAMA

Skorża: Grać jak Liverpool Beniteza

Bodziach, źródło: TVN Turbo - Wiadomość archiwalna

Maciej Skorża w rozmowie z TVN Turbo przyznał, że najbardziej chciałby, aby jego drużyna grała w stylu Liverpoolu, prowadzonego przez Rafaela Beniteza. "Ten styl gdy najbardziej mi odpowiada - gdy drużyna gra ofensywnie i nie zostawia miejsca przeciwnikowi. Chciałbym, żeby moja drużyna to realizowała" - powiedział Skorża.
"To jednak nie musi być wierna kopia. Patrzymy też na rozwiązania Realu Madryt, jeśli chodzi o defensywę i przejście z defensywy do ofensywy. Także rozwiązania stosowane przez Arsenal i Barcelonę są świetne" - dodał.

Trener Legii uważa, że standardy wprowadzane w topowych polskich klubach sprzyjają rozwojowi. "Drużyny mają szerokie kadry. Myślę, że kilka klubów zaczyna podążać dobrą drogą i to przyniesie efekty w postaci wyników na arenie europejskiej" - powiedział TVN Turbo.

Skorża zdaje sobie sprawę z presji jaka towarzyszy piłkarzom przychodzącym na Łazienkowską. To jak gracze radzą sobie z nią, świadczy o ich klasie. "Gra w najlepszych klubach wiąże się z ogromną presją. Nie każdy sobie z nią radzi. Jedni potrzebują miesięcy, a niektórzy wcale nie mogą sobie poradzić. Silny charakter, umiejętność radzenia sobie ze stresem - to wyróżnia dobrych piłkarzy od tych przeciętnych" - dodał na antenie TVN Turbo.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.