fot. Hagi
REKLAMA
REKLAMA

Wmurowano akt erekcyjny na trybunie zachodniej

Bodziach, źródło: Gazeta Stołeczna - Wiadomość archiwalna

Wczoraj o godzinie 12 na trybunie zachodniej doszło do uroczystego wmurowania aktu erekcyjnego nowego stadionu. Zazwyczaj wmurowanie aktu erekcyjnego ma miejsce na początku budowy, nie na koniec. Nie to jednak może dziwić najbardziej, a fakt, że klub skrzętnie ukrywał to, było nie było historyczne wydarzenie przed mediami. Zaproszeni zostali jedynie przedstawiciele klubu, miasta i firmy budującej stadion.

Informację za późno dostał m.in. Mariusz Rutz z JSK Architekci, firmy która zaprojektowała stadion i jego podpisu pod aktem zabrakło.

Pod dokumentem podpisy złożyli Mariusz Walter, Paweł Kosmala, Jacek Wojciechowicz (wiceprezydent Warszawy), Janusz Kopaniak (dyrektor WOSiR), Cezary Wąsowski (Bud Invest) i Konrad Jaskóła (Polimex Mostostal). Akt erekcyjny, odpowiednio zabezpieczony, został wmurowany w ścianę pod trybuną zachodniej.

"Znaleźliśmy się w kolejnym historycznym momencie. Dzisiaj w sposób symboliczny zakończyliśmy budowę miejskiego stadionu Legii. Jesteśmy pewni, że wpisze się on w architekturę stolicy i będzie służył warszawiakom. Liczę, że nieraz przeżyjemy na nim wielkie emocje" - powiedział w środę wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.