Młode Wilki 93 wygrały w meczu sparingowym, a Marcel Gąsior asystował przy jednej z bramek fot. Raffi

Młodzież: mecze sobotnie i niedzielne (foto + video)

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Nie udał się pojedynek derbowy Młodym Wilkom z rocznika 95, które uległy Polonii 1-3. Gracze z rocznika 93 pokonali z kolei w sparingu drugą drużynę Polonii 94, zaś Młode Wilki 94 wygrały 5-0 z Wilgą Garwolin. Gracze z rocznika 97 pokonali 4-0 Ursus. CWKS Legia 95 odniosła zwycięstwo 6-2 nad liderem z Zielonek; pozycję lidera grupy utrzymał CWKS 99, po pokonaniu 7-5 Unii. Kolejne zwycięstwo (2-1 w Radomiu) także na koncie juniorów młodszych CWKS.

Porażki w meczach ligowych odnieśli gracze CWKS 97 i 2000, a wysokie zwycięstwo nad SEMPem odniósł z kolei rocznik 2001.

Polonia II 94 0-4 (0-1) Legia 93 (sparing) Zdjęcia z meczu
0-1 20 min. Marko Lukáč as. Marcel Gąsior
0-2 40 min. Marko Lukáč gł. as. Michał Rzuchowski z rzutu rożnego
0-3 49 min. Bartłomiej Czarnecki as. Marko Lukáč
0-4 53 min. Marko Lukáč as. Maciej Prusinowski

Legia: Wienczatek - M. Grudniewski, Długołęcki (36' Prusinowski), Gołębiewski, K. Grudniewski (64' Żywko) - Kępka (36' Czarnecki), Latos, Gąsior, Rzuchowski, Żywko (54' Kępka) - Lukáč
Trenerzy: Krzysztof Dębek i Radosław Kucharski

Polonia: zawodnik testowany ['93] - Więczek ['92] (36' Jaczewski), Grzesik, Konaszewski (46' Budek, 53' Konaszewski), Wuszt [ME'92] - Budek (36' Bugaj ['92]), Chłopecki, Podgórski (36' Jeziorek), Majczyna (46' Kimura), Iwanicki ['92] (46' Woiński) - Niksiński (36' Martuś [ME'91])
Trener: Adam Krzyżanowski

Wobec wycofania się z rozgrywek OKS Otwock zdecydowano o rozegraniu w zamian sparingu. Drużyna mająca w swoich szeregach m.in. większość dotychczasowych czołowych graczy GKP Targówek 94 (uzupełniona rezerwowymi graczami starszego rocznika) jawiła się jako dużo bardziej interesujący przeciwnik, niż ostatni zespół w tabeli. Początek meczu potwierdzał tę opinię. Gra była stosunkowo szybka z obu stron, twarda ale fair. Oba zespoły stworzyły sobie po dwie dogodne sytuacje, ale dopiero w 20. minucie padł pierwszy gol, gdy po trójkowej wymianie piłek futbolówkę do bramki gospodarzy skierował słowacki napastnik Legii Marko Lukáč. Od tego momentu przewagę uzyskali legioniści, którzy spisywali się dość pewnie w grze obronnej. wobec dość zdyscyplinowanej gry obu zespółów mecz nie obfitował w "stuprocentowe" okazje bramkowe. Po przerwie okazało się, że Legia dysponuje bardziej wyrównanym składem i dokonane zmiany w składach wyszły na lepsze podopiecznym Krzysztofa Dębka i Radosława Kucharskiego. Po rzucie rożnym na 0-2 podwyższył Lukáč, a zaraz potem po jego podaniu trzeciego gola dla Młodych Wilków uzyskał wprowadzony po przerwie Bartek Czarnecki. Gospodarze odpowiedzili groźną kontra, ale dobrze w bramce spisał się Oliwier Wienczatek. Polonistom przydarzały się co jakiś czas błędy w wyprowadzeniu piłki. Po jednym z nich, piłkę przejął na 25. metrze Maciej Prusinowski, a jego podanie zamienił na bramkę Lukáč, ustalając wynik spotkania.

Legia 94 5-0 (1-0) Wilga Garwolin 94 Zdjęcia z meczu
1-0 26 min. Mateusz Janusiewicz (as. Bartłomiej Kalinkowski)
2-0 59 min. Kamil Kurowski gł. (as. Bartłomiej Kalinkowski)
3-0 72 min. Kamil Mazek (dob. strz. Kamila Kurowskiego)
4-0 77 min. Norbert Misiak (as. Patryk Sokołowski)
5-0 80 min. Norbert Misiak (as. Przemysław Przysowa)

Legia: Zieliński (71' Haluch [95]) - Misiak, Fabiszewski (41' Ochman), Dankowski, Przysowa - Kalinkowski, Sokołowski, Janusiewicz (64' Arak [95]) - Mazek, Kurowski, Żegleń (35' Jagiełło [95])

Start Radom 94 1-2 (1-2) CWKS Legia 94
0-1 Maciej Ćwiąkała
1-1
1-2 Maciej Ćwiąkała (rzut wolny)

CWKS Legia: Dariusz Przysowa - Bartek Błesnowski, Piotrek Dąbrowski, Adrian Orlik, Mariusz Pec - Bartek Olszewski, Michał Bińkowski (Adrian Obzejta), Maciej Ćwiąkała (Kamil Szwaczyk), Krystian Kopeć - Dawid Pydyn, Piotr Papież (Emil Rogowski)
Pozostali rezerwowi: Grzegorz Zalech, Patryk Kowalski, Mateusz Lewandowski

Legia 95 1-3 (0-2) Polonia 95 Zdjęcia z meczu
0-1 8 min. Konrad Cichowski
0-2 38 min. Konrad Cichowski
0-3 72 min. Sebastian Zakrzewski
1-3 80 min. Marcin Kraska (dob. strz. Konrada Romachowa)

Legia: Śmiłowski - Waszkiewicz, Kucharski (41' Zawal), Piórkowski (62' Juźwik), Piwowarczyk - Rakowski [96] (41' Turżonek [96]), Dziewicki, Parobczyk, Stolarz - Nidzgorski (55' Kraska [96]), Milewski (51' Romachów)
rezerwowi: Adrian Jędraszczak [96], Michał Suchanek [96]

CWKS Legia 95 6-2 (2-0) Naprzód Zielonki 95 Zdjęcia z meczu
1-0 23 min. Karol Kubicki (as. Adam Słowik)
2-0 29 min. Karol Kubicki (as. Adam Słowik)
3-0 41 min. Adam Słowik (as. Karol Kubicki)
4-0 43 min. Adam Słowik (as. Kacper Puza)
4-1 53 min. Daniel Rosiński
5-1 55 min. Bartłomiej Sosnowski (dob. strz. Adama Słowika)
5-2 57 min. Michał Kiełbasa
6-2 77 min. Adam Słowik (as. Karol Kubicki)

Relacja "minuta po minucie" z meczu: (za cwkslegia95.futbolowo.pl)

"Mecze z Naprzodem Zielonki zawsze były ciekawym widowiskiem. Dziś miało być nie inaczej. Mecz z liderem, który gromi inne zespoły, na pewno nie zanosił się na łatwy. I nie ma co ukrywać, że to zawodnicy z Naprzodu byli dziś faworytami spotkania.

Na stadionie przy Obrońców Tobruku zasiadło na trybunach naprawdę duża liczba kibiców, oczekująca na ciekawe spotkanie. Jak się okazało na koniec, mecz był z górnej półki i kibice mieli co oglądać.

Trenerzy Zasada i Madyniak wystawili następujący skład:

Bramka – Łukasz Przesmycki
Obrona – Piotr Cybulski, Patryk Gołębiowski, Konrad Witek, Adrian Olszak,
Pomoc – Adam Słowik /c/, Kacper Puza, Adam Jaworek, Karol Kubicki, Daniel Katri
Atak – Robert Melich.

I połowa:
8 minuta – kontra Naprzodu. Zawodnik wychodzi na pozycję sam na sam i strzela po ziemi. Piłka na szczęście minęła słupek bramki.
9 minuta – podanie Jaworka do Katriego, który strzela. Piłka mija bramkę gości o centymetry, po zablokowaniu jej przez obrońcę.
15 minuta – na 16. metr piłkę Puzie wystawia Kubicki. Strzał Kacpra minimalnie niecelny.
16 minuta – piłkę dostaje zawodnik Naprzodu z numerem 10. Mija naszą obronę i znowu wychodzi sam na sam. Tym razem znowu szczęście nie omija Łukasza. Piłka po strzale zawodnika Naprzodu mija naszą bramkę.
20 minuta – Słowik schodzi do linii końcowej i wykłada piłkę na 5 metr. Dopada do niej Katri, ale jego strzał znowu w ostatniej chwili blokuje zawodnik z Zielonek.
23 minuta – 1-0 bliźniacze zagranie Słowika do tego przed trzema minutami. Tym razem do piłki dopada Kubicki i pewnym strzałem pokonuje bramkarza Naprzodu.
29 minuta – 2-0, z rzutu rożnego piłkę wrzuca Słowik. Najwyżej skacze Kubicki i strzałem głową posyła piłkę do bramki.
35 minuta – nie jest dobrze. Adam Jaworek dostaje 3 minuty kary.
36 minuta – jest bardzo niedobrze. Konrad Witek dostaje 2 minuty kary. Gramy w 9–ciu na 11-tu.
40+1 minuta – błąd w obronie. Piłkę przechwytuje zawodnik Naprzodu z nr. 10, ale czystym wślizgiem wyjaśnia sprawę Gołębiowski. Było gorąco.
40+2 minuta – sędzia kończy I połowę. Wynik 2-0 dla Legii.

II połowa

Zaczynamy bez zmian.
41 minuta – 3-0, kontra Legii. Kubicki prostopadłym podaniem uruchamia Słowika, który wyprzedza obrońcę Naprzodu i wychodzi sam na sam. Pewnym strzałem po ziemi strzela gola. Dobry początek II połowy.
43 minuta – 4-0, w środku piłkę wyłuskuje Puza i podaje do Słowika, który znów jest szybszy od obrońców z Zielonek i wyprzedzając ich wychodzi na czystą sytuację. Mocny strzał po ziemi obok bramkarza i mamy gola. Zabójcze trzy pierwsze minuty w wykonaniu legionistów.
48 minuta – pierwsza zmiana - za Roberta Melicha wchodzi Bartek Sosnowski.
51 minuta – dokładna wrzutka Słowika spada na główkę Sosnowskiego, ale piłka nie wpada do bramki.
53 minuta – 4-1, piłka trafia do zawodnika z Zielonek z nr. 10, Daniela Rosińskiego, który naprawdę potrafi grać w piłkę i wie co z nią zrobić. Tym razem ogrywa naszych obrońców i Łukasza, strzelając bramkę. Swoją grą na pewno na nią zasłużył.
55 minuta – 5-1, naprawdę efektowna akcja dwójkowa – Sosnowski, Słowik. Podaniem piętką Bartek wypuszcza Adama, który wychodzi sam na sam. Tym razem broni bramkarz Naprzodu, ale do piłki dopada Bartek i strzela bramkę. Dziś naprawdę chłopakom wszystko wychodzi.
57 minuta – 5-2, worek z bramkami się rozsypał. Zespół z Zielonek wybija piłkę z wolnego dokładnie z linii środka boiska. Piłka trafia na 11. metr. Nieporozumienie w szeregach naszej obrony i bramkarza kończy się strzałem zawodnika Naprzodu.
59 minuta – znowu ładna akcja środkiem boiska. Szanse ma Kubicki, ale tym razem bramkarz gości w ostatniej chwili wybija piłkę spod nóg Karola.
59 minuta – to nie koniec akcji, piłka trafia na lewą stronę do Katriego, który posyła ją wzdłuż linii bramkowej. Karol próbuje ją dopaść wślizgiem, ale brakuje milimetrów.
62 minuta – za faul na 2 minuty plac gry opuszcza Gołębiowski. Znowu gramy w osłabieniu.
63 minuta – dokładną prostopadłą piłkę do nogi na 18. metrze dostaje Sosnowski. Podbiega z nią parę kroków i strzela. Piłka niestety mija bramkę gości.
66 minuta – II zmiana – za Adama Jaworka wchodzi Paweł Nowakowski.
72 minuta – III zmiana – za Daniela Katriego wchodzi Patryk Sajecki.
75 minuta – nie jest dobrze. Za faulu w polu karnym zespół z Zielonek ma karnego. Do jedenastki podchodzi poszkodowany, czyli Daniel Rosiński. A że karny to jeszcze nie bramka pokazuje nam Łukasz, który pewnie broni strzał, a dobitka ląduje na aucie bramkowym. Wynik nadal 5-2.
77 minuta – 6-2, bramka "stadiony świata". Dokładne prostopadłe padnie Kubickiego pomiędzy obrońców i wychodzącego Słowika. Adam dopada do piłki i płaskim mocnym strzałem pokonuje bramkarza. Mamy klasyczny hattrick Adama Słowika.
78 minuta – IV zmiana – za Karola Kubickiego wchodzi Daniel Sysik.
80+2 minuta – V i VI zmiana – za Adama Słowika wchodzi Adrian Masny, za Adriana Olszaka, Michał Kułakowski.
80+4 minuta – ostatni gwizdek sędziego kończy mecz. Trzeba przyznać, że mecz był przez pana Czachora bardzo dobrze prowadzony.

Mecz kończy się wynikiem 6-2 dla CWKS Legia Bemowo. Bardzo dobry mecz całego zespołu, ale oprócz strzelców bramek i linii ofensywnej, należy się bardzo wysoka nota obronie, a szczególnie Konradowi Witkowi, który był cieniem najlepszego zawodnika Naprzodu, grającego z nr. 10 Daniela Rosińskiego.

Legia 97 4-0 RKS Ursus 97 Zdjęcia z meczu
1-0 17 min. Mateusz Wieteska as. Maks Maj
2-0 30 min. Patryk Kostrzanowski as. Mateusz Wieteska
3-0 43 min. Mateusz Wieteska as. Maks Maj
4-0 46 min. Wiktor Wiszorowski as. Mateusz Wieteska

Legia: Jaroszko - Kuncewicz (50' Brzosko), Zabłocki, Kostrzanowski, Witkowski - Gębalski (36' Wiszorowski), Iwański (36' Polak), Maj, Zaradny (50' Mamla) - Krasuski (32' Wojczuk) - Wieteska

4-2 Lan Pham Phu

CWKS Legia: Żukowski (60' Zaradzki) - Rosłaniec (42' Skowroński), Olek, Lewiński, Kulczyński - Rzepliński, Królak, Dudzik (60' Kupiec), Król (50' Słupski) - Cybulski, Figielski (65' Łuczywek)

7-5 Michał Paradowski as. Jacek Cyburski

CWKS Legia: Grabowski - Cyburski, Janusz, Kotarski, Kąkol, Paradowski, Laskus oraz Woźniak, Markowski, Żelazo, Bińka.

CWKS Legia 00/01 0-4 Hutnik Warszawa 00 Zdjęcia z meczu

CWKS Legia: Kowalski - Buliński, Piórkowski, Kurzela, Pyka, Godlewski, Omen, Milczarek, Szymański, Sierajewski, Cybulski.

Liga Skrzatów:CWKS Legia 2001 10-1 SEMP Ursynów 2001
Sebastian Duczek 5, Stanisław Muniak i Jakub Śliwa po 2, Norbert Duda 1

CWKS Legia: Krzysztof Bujak - Przemysław Hypki, Jakub Śliwa - Kamil Apoczkin, Stanisław Muniak - Sebastian Duczek, Norbert Duda oraz Daniel Górski, Wiktor Szelenbaum i Daniel Odoma Aduku

Relacja (za stroną CWKS2001.futbolowo.pl):

Trenerzy nie patrząc na osłabienia naszej drużyny jak zwykle nakreślili zawodnikom grę ofensywną, co już w pierwszych minutach starali się udowodnić Sebastian Duczek, czyniąc zagrożenie pod bramką Sempa, a po chwili Staś Muniak ostemplował słupek rywali, żeby nie było wątpliwości, kto dziś będzie atakował! To wcale nie przestraszyło naszych rywali i po chwili odwdzięczyli się równie groźną akcją, a sytuację w ostatniej chwili wyjaśnił Kuba Śliwa, wybijając piłkę na rzut rożny, po którym zresztą też pachniało stratą bramki. Taka sytuacja tylko zachęciła rywali do ataku i po chwili przeprowadzili kolejną groźną akcję, i po przypadkowej ręce, sędzia gwizdnął rzut wolny sprzed naszego pola karnego. Niestety nasza defensywa źle ustawiła mur i zawodnik Sempa pewnym strzałem zdobył prowadzenie dla zespołu rywali. To oczywiście podziałało jak przysłowiowa płachta na byka i nasi zawodnicy rzucili się do odrabiania strat. Na rezultaty nie trzeba było długo oczekiwać, Kuba Śliwa potężnym strzałem z rzutu wolnego (z własnej połowy boiska) doprowadził do wyrównania. W kolejnej akcji Kamil Apoczkin miał doskonałą sytuację na podwyższenie wyniku, lecz minimalnie chybił. Po chwili po indywidualnej akcji Sebek zdobył prowadzenie dla naszego zespołu. Stracona bramka przez rywali zmobilizowała ich do ataków i po chwili to Semp miał sytuację na strzelenie gola, na szczęście Krzysiek broni groźny strzał rywala. Pod konie pierwszej kwarty z rzutu rożnego ładnie dograł Norbi wprost na głowę Wiktora, lecz strzał Wiktora był niecelny i pierwsza kwartę kończymy prowadząc tylko 2-1

Drugą kwartę rozpoczęliśmy od mocnego strzału Sebka Duczka, niestety tylko w poprzeczkę. Za chwilę ładnym strzałem z rzutu wolnego Staś Muniak podwyższa wynik na 3-1. W kolejnej akcji Semp przed szansą na zdobycz bramkową, na nasze szczęście ponownie Krzysiek Bujak bezbłędnie broni i sytuacja opanowana. Co dokonał Stasiek, chciał poprawić Seba Duczek i również z rzutu wolnego zdobył bramkę dla CWKS, prowadzimy 4-1. W kolejnej akcji przed szansą Daniel Aduku lecz jego silny strzał minął bramkę rywali. Za chwilę Semp, ale nad bramką. W tym okresie gry mamy sporo chaosu, gry szarpanej z jednej i drugiej strony głównie w środku pola. Ten obraz sytuacji starali się pierwsi zmienić zawodnicy Sempa, przeprowadzili bardzo groźną akcję i w niemal 100% sytuacji Krzysiek uratował nasz zespół przed utratą bramki. Po chwili już ładna akcja naszego zespołu, dobre dogranie Kamila do Norberta, ten strzela, lecz tylko w boczną siatkę. W kolejnej akcji Semp strzela, na szczęście obok bramki. Na koniec drugiej kwarty ładna szybka akcja Staś – Norbi – Kamil, lecz niestety nie zakończona sukcesem.

Trzecią kwartę tak samo jak dwie poprzednie pierwszy akcentuje Seba, tym razem już skuteczniej i mamy kolejną bramkę dla Legii :). W kolejnej akcji ponownie Sebek, lecz tym razem nad poprzeczką. Po chwili rzut rożny dla naszego zespołu, ładnie szczupakiem rzuca się Sebek, niestety mija się z piłką, do której dopada jeszcze Norbert, strzela, ale niecelnie. Za chwilę kapitalny strzał Staśka i kolejny gol, prowadzimy już 6-1. Po chwili z rzutu wolnego próbował Daniel Aduku, lecz strzelił niecelnie. W kolejnej akcji ponownie Daniel, mocny strzał na bramkę, tym razem w słupek. Kwartę kończy ładne dogranie Stasia do Kuby Śliwy, lecz ten w idealnej sytuacji strzela obok bramki.

Ostatnia kwarta rozpoczęła się od ładnej akcji Kamila, który uwolnił się obrońcy, sprytnie uderzył na bramkę, lecz niestety minimalnie niecelnie. Po chwili do głosu doszedł nie kto inny jak Seba i mamy kolejną bramkę dla CWKS. Atakujemy nadal i w kolejnej sytuacji groźnie strzela Kamil, bramkarz broni, do piłki podbiega Seba i kolejny gol. Za chwilę Seba miał kolejną sytuację, w zasadzie 100%, lecz tym razem minimalnie chybił. Kolejną akcję pewnym i celnym strzałem z przed pola karnego zakończył Kuba Śliwa, prowadzimy 9-1. Kwartę, mecz i wynik na 10-1 zakończył Norbi sprytnym strzałem spod bocznej linii boiska.

Za dzisiejsze zwycięstwo należy się podziękowanie dla całej naszej drużyny, gdyż nie tylko strzelcy bramek, lecz również pozostali zawodnicy, rozegrali dobre zawody i mieli spory wpływ na wynik spotkania. Gratulacje należą się również drużynie rywali, która przeprowadziła sporo ładnych, groźnych akcji a ich gra była o wiele lepsza niż wynik nam to sugeruje.

CWKS Legia Bemowo 95 pokonała 6-2 Naprzód Zielonki - fot. Wilk66