Młodzież: mecze środowe i czwartkowe

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W rozegranym w środowe popołudnie meczu ligowym drużyna żaków Legii, mimo braku w składzie zawodników powołanych do reprezentacji Mazowsza, bez problemu poradziła sobie z Olimpią Warszawa, wygrywając 9-1. W rozegranym w czwartek meczu Młode Wilki 96 (grające bez zawodników powołanych do reprezentacji Polski) pokonały 4-0 KS Piaseczno.

Legia 96 4-0 KS Piaseczno 96 Zdjęcia z meczu
1-0 16 min. Rafał Makowski b.a.
2-0 28 min. Jakub Nidzgorski as. Daniel Mlonek
3-0 58 min. Eryk Rakowski as. Michał Podsiadło
4-0 66 min. Michał Suchanek as. Eryk Rakowski

Legia: Jędraszczak - Wolak (62' Szmołda), Zakrzewski (56' Baranowski), Gorczyca, Ozga - Turżonek, Podsiadło, Makowski (41' Rakowski), Mlonek - Nidzgorski (50' Knyziak), Kraska (62' Suchanek)

Legioniści stosunkowo pewnie pokonali w czwartek rówieśników z Piaseczna. Z uwagi na porę spotkania zgromadzeni widzowie mogli obejrzeć najpierw fragment treningu drużyny złozonej z łączonych roczników 2000 i 2001. Samo spotkanie rozpoczęło się z lekkim opóźnieniem, ale od pierwszych minut sporo się działo - uderzenia z dystansu Kevina Ozgi i Rafała Zakrzewskiego były mocne, ale golkiper KS nie dał się zaskoczyć. Po kwadransie gry w dogodnej sytuacji znalazł się Ozga, jednak nie zdołał skierować piłki do siatki; piłkę wyekspediowaną do przodu przez obrońcę przejął Rafał Makowski, i przy dość biernej postawie bramkarza skierował ją do siatki. Goście próbowali zaskoczyć Adriana Jędraszczaka z rzutu karnego, ale nasz golkiper był na posterunku. W 28. minucie, po krzyżowym podaniu ambitnie walczącego dziś Daniela Mlonka, Jakub Nidzgorski minął szyki obronne piaseczynian i nie dał szans bramkarzowi.
W kolejnych minutach okazje stwarzali sobie Daniel Turżonek (trzykrotnie), Marcin Kraska i Zakrzewski, zaś Eryk Rakowski na początku drugiej połowy trafił w słupek. Goście trzy razy strzelali na bramkę Legii, jednak bez efektu. W 58. minucie po prostopadłym podaniu Michała Podsiadły Rakowski popisał się efektownym rajdem, minął kilku obrońców, a następnie przerzucił piłkę nad bramkarzem, podwyższając na 3-0. Jeszcze ładniejszą akcję mogliśmy obserwować osiem minut później - wymianę podań z pierwszej piłki pomiędzy Rakowskim i Suchankiem skutecznie wykończył ten drugi, ustalając wynik meczu. Gości próbowali zaskoczyć Jędraszczaka uderzeniem z dystansu, ale gol honorowy dla KS-u nie padł. Jeszcze bliżej szczęścia był w 79. minucie Mateusz Baranowski, ale jego uderzenie z rzutu wolnego przeleciało tuż nad poprzeczką.

W ten weekend legioniści zagrają w Pruszkowie, a już w czwartek udadzą się do Budapesztu na finały europejskie nieoficjalnych klubowych mistrzostw swiata - Nike Premier Cup.

1-9 53 min. Kamil Staśkiewicz b.a.

Legia: Śmigielski - Janicki, Rybak - Wawrzyn, Malesa, Skrzyński - Pruszyński oraz Musiał - Rosiński, Hryniuk, Kinast, Barwiński, Staśkiewicz, Antolak

Legioniści odpoczywali w trakcie "majówki", ale za to ligowe spotkanie musieli rozegrać w środę. Choć w składzie meczowym zabrakło powołanych do reprezentacji Mazowsza Bartka Faliszewskiego, Emila Możdżonka i Oskara Majchrowicza, podopieczni Radosława Boczka szybko uzyskali znaczącą przewagę. Zespół z Woli grał ambitnie, ale niewiele mógł przeciwstawić legionistom, którzy szybko objęli trzybramkowe prowadzenie. Uśpiło ono nieco naszych graczy, którzy w drugiej kwarcie grali bardzo ospale i dali sobie strzelić gola. Trzecia kwarta to ponownie lekkie ożywienie naszych graczy, ale do końca meczu można było odnieść wrażenie, że na boisku brakuje klasycznego meczowego napięcia. Młode Wilki spokojnie powiększały przewagę i tylko brakowi skuteczności "zawdzięczają", że wynik nie był dwucyfrowy. Najskuteczniejszym zawodnikiem Legii był Krystian Wawrzyn, zdobywca trzech bramek. W tabeli Młode Wilki prowadzą z kompletem zwycięstw i bilansem bramkowym 111-11. Do rozegrania pozostało im 6 spotkań, a później ewentualny (wobec 12-punktowej przewagi nad Okęciem bardzo prawdopodobny) finał Mistrzostw Warszawy w rywalizacji z pozostałymi liderami grup żaków.

Trzej wyżej wspomniani legioniści (Możdzonek, Majchrowicz i Faliszewski) uczestniczyli w turnieju im. Leszka Jezierskiego w Łodzi, w którym udział brały reprezentacje wszystkich 16 województw. Niestety, wobec 1 zwycięstwa i 2 porażek w fazie grupowej, Mazowsze nie zdołało awansować do ćwierćfinałów.