Na meczu z Koroną te krzesełka pozostaną puste - fot. Fumen
REKLAMA

Stadion Legii zamknięty na mecz z Koroną!

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W czwartek odbyła się konferencja prasowa wojewody mazowieckiego Jacka Kozłowskiego. Wojewoda ogłosił podczas niej decyzję o zamknięciu stadionu Legii dla publiczności. To pokłosie awantury, jaką wywołali kibice Lecha Poznań po finałowym meczu Pucharu Polski w Bydgoszczy. Negatywną opinię na temat możliwości zapewnienia bezpieczeństwa na obiekcie przy Łazienkowskiej wydała policja.

Wojewoda poinformował, że otrzymał dzisiaj pismo z Komendy Głównej Policji, w którym nakazano mu podjęcie decyzji administracyjnej o zamknięciu obiektu na mecz Legii z Koroną Kielce. W raporcie policjanci jako uzasadnienie wydanej opinii wymienili m.in. odpalanie rac, wulgaryzmy oraz okrzyki antysemickie pojawiające się na stadionie Legii w rundzie wiosennej.

Kozłowski podkreślił, że na decyzję wpłynęła przede wszystkim opinia policji oraz poinformował, że przy jej podejmowaniu brał pod uwagę nie tylko wydarzenia na stadionie Legii, ale także poza nim. Zapowiedział także, że decyzja dotyczy spotkania z Koroną Kielce, ale przed każdym spotkaniem przeprowadzana będzie analiza możliwości zapewnienia bezpieczeństwa i na jej podstawie stadion może być zamykany na kolejne mecze.

Decyzja jest o tyle absurdalna, że stadion Legii jest obiektem o najwyższym standardzie, wyposażonym w najnowocześniejszy system monitoringu, a podczas meczów prowadzone są szczegółowe kontrole kibiców.

Wieczorem podobna decyzja zostanie ogłoszona odnośnie stadionu Lecha Poznań - obiektu, na którym będą się wkrótce odbywać mecze Mistrzostw Europy.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.