Pikieta kibiców Legii - fot. Mishka
REKLAMA

Kibice protestują: Pikieta została zgłoszona (+ wzory oświadczeń do pozwu zbiorowego)

Woytek, źródło: własne/PAP - Wiadomość archiwalna

O godzinie 18:30 kibice Legii zbierają się w "Źródełku" przy Agrykoli i stamtąd wyruszą w niedalekie miejsce spontanicznego protestu przeciwko zamknięciu stadionu Legii. Już wczoraj policja została poinformowana o planowanym proteście. "Wpłynęło do nas oficjalne pismo w tej sprawie od Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa" - mówi podinsp. Maciej Karczyński, rzecznik stołecznej policji.

Pismo zostało również przesłane do Biura Zarządzania Kryzysowego i zostało poparte wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego nr P 15/08, w którym "zwoływanie zgromadzenia spontanicznego bez wymaganego zawiadomienia lub przewodniczenie zgromadzeniu spontanicznemu, a więc takiemu zgromadzeniu, którego wcześniejsze zgłoszenie nie było możliwe z przyczyn niezależnych od organizatora, a odbycie zgromadzenia w innym terminie byłoby bezcelowe lub mało istotne z punktu widzenia debaty publicznej, jest zgodny z art. 57 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej".

"Mamy nadzieję, że protest będzie pokojowy i nie dojdzie do żadnych naruszeń prawa. Oczywiście jak w każdej tego typu sytuacji będziemy dbać o bezpieczeństwo uczestników, jak i wszystkich osób postronnych" - powiedział PAP rzecznik policji.

Organizatorzy również proszą wszystkich kibiców, którzy przybędą na Łazienkowską, o godne zachowanie.

Kibice przygotowali także wzory oświadczeń o przystąpieniu do pozwu zbiorowego.

Oświadczenie dla posiadaczy karnetów (PDF)
Oświadczenie dla posiadaczy karnetów (DOC)

Oświadczenie dla posiadaczy biletów (PDF)
Oświadczenie dla posiadaczy biletów (DOC)

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.