fot. Piotr Galas
REKLAMA

Muzyka fanatyka: Niespełnione obietnice

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Od kilku dni trwa nagonka rządu i mediów na kibiców. Po finale PP w Bydgoszczy, na kibicowaniu, bezpieczeństwie na stadionach, zakazach sądowych itp. znają się wszyscy w kraju. Jedna debata antykibolska goni drugą, wywiadów udzielają najważniejsze osoby w państwie. Dla wielu z nich jest to nic więcej tylko gra o dodatkowe głosy, lub - co bardziej prawdopodobne - usunięcie na bok prawdziwych problemów, z którymi poradzić sobie nie potrafią.

Już bowiem przed wydarzeniami w Bydgoszczy próbowano wykorzystać temat zastępczy - kibiców, spychając na daleki plan fatalne przygotowanie do Euro. Kibice w całym kraju próbują zwrócić uwagę mediów i zapatrzonych w populistów obywateli, że rząd próbuje zmieniając "temat główny", tuszować fuszerkę, niedoróbki i nieróbstwo. "Projekt Euro 2012, stadiony - przepłacone, autostrady - nie będzie, dworce - przypudrowane, lotniska - prowincjonalne, zawodnicy - słabi. Temat zastępczy kibice. Rząd - zadowolony!" - takie hasła zaprezentowali fani Lecha. Na pozostałych stadionach wywieszono jednakowe hasła "Niespełnione rządu obietnice. Temat zastępczy kibice".

Ostatnie wydarzenia nie pozostały bez echa wśród kibiców tworzących muzykę. W ostatnich dniach nagrano utwór, który nawiązuje do wydarzeń kibicowskich ostatnich dni i populizmu premiera. W utworze "Niespełnione obietnice" fani wróżą za rok "rządową wtopę", przypominając że wtedy w naszym kraju odbywać się będą Mistrzostwa Europy.

"Doping, oprawy, pasja, wierność i oddanie
Kary, nagonka i kolejne zatrzymanie
Płynie to hasło przez stadiony i dzielnice
Niespełnione obietnice, tematem kibice"
- przewija się przez utwór myśl przewodnia.

Innym utworem, który również powstał w ostatnim czasie jest kawałek Berona "To my kibice - stadionowi pasjonaci", dedykowany wszystkim prawdziwym kibicom. W klipie można zobaczyć m.in. oprawy Legii z meczów z Arką i Polonią w obecnym sezonie. Oto refren tego utworu:

"Za klub oddamy życie, to nasza wspólna racja
Za klub oddamy wszystko, bo to nasza wspólna pasja
Ten doping, te oprawy, w dupie mamy ustawy
Żyjemy tak, bo kibicowanie nam weszło w nawyk".

Kolejnym kawałkiem nawiązującym do ostatnich wydarzeń jest utwór kibica Wisły Płock, Myczkinsa - "Against Modern Football". Sporo w nim nawiązań do antykibolskiego charakteru Gazety Wyborczej. "Nie poznasz tego klimatu, jeśli czerpiesz go z gazet. Stoimy razem w rzędzie, wbijamy w ich serca race" - rymuje kibic.

Inne kibicowskie kawałki będziemy Wam przedstawiać w najbliższym czasie.REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.