REKLAMA
REKLAMA

Legia udostępniła prokuraturze bazę danych kibiców

Bodziach, źródło: PAP - Wiadomość archiwalna

KP Legia pomaga policji przy identyfikacji uczestników zajść z 3 maja. Klub z Łazienkowskiej udostępnił organom ścigania bazę danych kibiców Legii. "Prokuratura Generalna poprosiła nas o udostępnienie naszej bazy danych kibiców na co oczywiście się zgodziliśmy" - powiedział PAP członek zarządu KP Legia, Jarosław Ostrowski.

Policja już dokonała pierwszych zatrzymań kibiców, którzy po meczu Lech - Legia w Bydgoszczy znaleźli się na murawie. Nie wiadomo, czy osoby te będą miały zakaz wstępu na mecze przy Łazienkowskiej. "Ustawa o organizacji imprez masowych jasno mówi, że organizator może stosować zakaz stadionowy tylko i wyłącznie za złamanie regulaminu jego obiektu lub odbywającej się na nim imprezy masowej" - mówi Ostrowski.

Jego zdaniem, za wydarzenia w Bydgoszczy oprócz sądu tylko PZPN może nałożyć taką karę, ale i tak miałaby ona zastosowanie jedynie w stosunku do meczów reprezentacji, Pucharu Polski i 1. ligi, za których organizację odpowiada związek. Spotkania w najwyższej klasie rozgrywkowej są w gestii spółki Ekstraklasa SA.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.