Podnoszenie ciężarów: Szlasa 12. na MŚ, Legia 2. na MP klubów wojskowych

Emilia Szlasa z Legii zajęła 12. miejsce na Mistrzostwach Świata do lat 17, które odbywają się w stolicy Peru, Limie. Legionistka startująca w kategorii wagowej do 44 kg uzyskała w dwuboju 99 kg (46 w rwaniu i 53 w podrzucie), co jest wynikiem tylko o 1 kg gorszym od jej rekordu życiowego. Tymczasem w minioną sobotę w hali przy ul. 29 Listopada, w której przed laty występowali koszykarze i siatkarze Legii, zorganizowano Mistrzostwa Klubów Wojskowych w podnoszeniu ciężarów.

Poprzednie cztery edycje MKW rozgrywano w Bydgoszczy. Świetnie zaprezentował się Paweł Faraś z Legii (93,1 kg), który wyrwał kolejno 150, 155 i 160 oraz podrzucił 180, 190 i 200. W dwuboju uzyskał 360 kg, co dało mu 411,3 pkt. w klasyfikacji Sinclaira. Drugie miejsce zajął inny legionista, Łukasz Oporski, uzyskując 320 kg (145+175) 369,8 pkt.

Wśród pań Ola Mierzejewska z Legii była druga z wynikiem 168 kg (75+93) i 168,1 pkt. W klasyfikacji drużynowej Legia zajęła drugie miejsce.

Zawody na żywo obserwowali prezes Klubu Piłkarskiego Legia, Paweł Kosmala oraz dyrektor WOSiR, Janusz Kopaniak.