Fani Jagiellonii na dzisiejszy mecz z Legią przyjdą bez barw i nie będą prowadzili dopingu - fot. Mishka
REKLAMA

Jagiellonia bez dopingu i barw na meczu z Legią

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Dzisiejszy mecz Jagiellonii z Legią będzie smutnym widowiskiem na trybunach. Na spotkaniu zabraknie kibiców Legii (brak sektora i zakaz wyjazdowy), a fani Jagiellonii zapowiedzieli, że nie będą prowadzić dopingu i na stadionie zabraknie barw klubowych.

"Informujemy, iż wobec działalności rządu, policji oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej, która godzi w dobro kibiców, ich pasję oraz oddanie klubowi, zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie protestu na meczu Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa. Formą manifestacji naszego niezadowolenia i braku zgodności z tymi poczynaniami, będzie brak dopingu oraz brak naszych pięknych barw. Prosimy o dostosowanie się do tej decyzji, która jest ogólnokibicowską i podjętą oraz popartą przez wszystkie grupy kibicowskie i stowarzyszenie" - oficjalnie poinformowali białostoczanie, którzy przyłączyli się do ogólnopolskiego protestu przeciwko działaniom rządu.

"Spotkanie z Legią niejednokrotnie wzbudzało wielkie emocje, jednak tym razem muszą one zejść na drugi plan z powodu coraz silniejszych represji oraz nagonki na kibiców, która przyjmuje coraz gorszą postać - zamykanie stadionów, zabranianie fanom wspierania drużyny na meczach wyjazdowych, bezsensowne zakazy stadionowe czy odmawianie dialogu z organizacjami kibicowskimi. Mamy nadzieję, że kibice Jagiellonii Białystok są rozsądną grupą, popierającą wspaniałą atmosferę naszego stadionu i polski ruch kibicowski, wobec czego dostosują się do protestu i zaniechają komentarzy typu "piłkarze tego potrzebują". Jesteśmy tego świadomi, co udowodniliśmy podczas ostatnich spotkań, również wyjazdowych. Jednak wobec decyzji godzących w nasze środowisko, musimy dokonać radykalnych kroków. Pamiętajmy: PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW!" - poinformowało Stowarzyszenie Kibiców Jagiellonii "Dzieci Białegostoku".

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.