Młodzież: mecze piątkowe i sobotnie

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Łatwo i wysoko (odpowiednio 7-0 i 8-0) wygrały swoje mecze Młode Wilki 92/3 i 97. Nieco trudniej wygrane przyszły graczom z roczników 95 i 98, ale i oni odnieśli zasłużone zwycięstwa. Trampkarze młodsi CWKS Legia pokonali 3-1 Partyzanta Leszno, porażkę 1-4 w Lidze Skrzatów odnieśli za to gracze rocznika 2001. Na turnieju Nike Premier Cup grały od piątku Młode Wilki 96 - na razie bilans to 1 wygrana, 2 porażki i 2 remisy.

Legia 92/3 7-0 (3-0) Orzeł Wierzbica Zdjęcia z meczu
1-0 29 min. Marcel Gąsior (as. Marko Lukač)
2-0 33 min. Ryszard Breś (as. Marcel Gąsior)
3-0 44 min. Michał Rzuchowski (as. Michał Kępka)
4-0 54 min. Marko Lukač (as. Michał Kępka)
5-0 62 min. Bartłomiej Czarnecki (as. Karol Grudniewski)
6-0 80 min. Paweł Żywko (as. Karol Grudniewski)
7-0 90+1 min. Karol Grudniewski b.a.

Legia: Chrostowski - Breś, Długołęcki, Dankowski (46' Gołębiewski), Kursa (46' Michał Grudniewski) - Kępka (60' Żywko), Latos (46' Czarnecki), Rzuchowski, Gąsior (60' K. Grudniewski), Prusinowski - Lukač (60' Dzięgielewski)

Legia 95 1-0 (0-0) OSiR Podlasie Sokołów Podlaski 95 Zdjęcia z meczu
1-0 50 min. Aleksander Stolarz (as. Jakub Waszkiewicz)

Legia: Haluch (41' Śmiłowski) - Waszkiewicz, Kucharski, Piórkowski (41' Dziewicki), Juźwik (51' Pasim) - Piwowarczyk, Parobczyk, Zawal, Stolarz - Milewski (50' Romachów), Śmigielski

Legia 97 8-0 (2-0) Piast Piastów 97 Zdjęcia z meczu
1-0 24 min. Maksymilian Brzosko (as. Mateusz Wieteska)
2-0 27 min. Mateusz Wieteska (as. Michał Podlecki)
3-0 39 min. Maksymilian Brzosko b.a.
4-0 42 min. Michał Podlecki (as. Aleksiej Kuncewicz)
5-0 44 min. Maksymilian Brzosko b.a.
6-0 46 min. Maciej Wojczuk (as. Konrad Zaradny)
7-0 59 min. Maksymilian Brzosko (as. Konrad Zaradny)
8-0 63 min. Konrad Zaradny (dob. strz. Maksymiliana Brzosko)

Legia: Jaroszko - Kuncewicz, Kostrzanowski, Polak, Zabłocki - Brzosko, Krasuski, Maj (65' Wojcieszak), Wieteska (36' Wojczuk), Zaradny - Podlecki

Mimo bardzo poważnych osłabień składu (w polu wystąpić musiał nawet bramkarz Kuba Wojcieszak), legioniści stosunkowo łatwo poradzili sobie z Piastem. Od pierwszych minut trwała bezustanna kanonada i aż dziw, że do przerwy legioniści zdobyli tylko dwa gole (oddając do przerwy aż 32 strzały - a w całym spotkaniu ponad 50!). W drugiej odsłonie okazji było nieco mniej, celowniki były za to lepiej wyregulowane. Skutecznością błysnął Maks Brzosko - cztery gole i asysta. Młode Wilki 97 z kompletem punktów prowadzą w tabeli ligowej i mają już sporą przewagę nad pozostałymi zespołami.

CWKS Legia 97 3-1 (1-1) Partyzant Leszno 97
1-0 7 min. Filip Figielski (as. Sebastian Król)
1-1
2-1 46 min. Filip Figielski (dob. strz. Dawida Kupca),
3-1 69 min. Filip Figielski (po ind. akcji)

CWKS Legia: Piotr Żukowski - Michał Rosłaniec (65`Filip Marnik), Piotr Lewiński, Paweł Olek, Łukasz Kulczyński (36`Damian Słupski) -
Tomasz Rzepliński, Mariusz Cybulski, Mateusz Królak, Sebastian Król -
Filip Figielski, Dawid Kupiec
rezerwowy: Łukasz Zaradzki.

Legia 98 3-1 (1-0) KOSA Konstancin 98 Zdjęcia z meczu
1-0 17 min. Mateusz Leleno (as. Aleksander Waniek)
2-0 20 min. Kamil Wojtkowski (as. Aleksander Waniek)
2-1 27 min. Wiktor Dubiel
3-1 68 min. Igor Korczakowski (as. Kamil Wojtkowski)

Legia: Balawejder (36' J. Ławcewicz) - S. Ławcewicz, Iwański, Gardziński - Leleno, Żyro, Wojtkowski, Korczakowski - Waniek oraz Gregorczuk, Najemski, Kaniecki, Kijewski, Jabłoński

CWKS Legia 2001 1-4 (0-1) AS Ursus
Gol dla Legii: 47 min. Kamil Apoczkin

CWKS Legia: Rafał Rojda, Krzysztof Bujak - Przemysław Hypki, Wiktor Szelenbaum, Kamil Apoczkin, Jakub Śliwa, Sebastian Duczek, Przemysław Szostak, Stanisław Muniak, Paweł Kugel, Daniel Górski, Marek Bieda, Mikołaj Walewski.

Relacja (za stroną cwks2001.fotbolowo.pl):
"Nam strzelać nie kazano" czyli kolejny odcinek serialu, strzelamy wszędzie tylko nie do "sieci".
Spotkanie od początku ułożyło się wyśmienicie dla gości i już w pierwszej akcji zdobyli oni prowadzenie (niestety po naszej bramce samobójczej). To absolutnie nie podłamało naszych zawodników i szybko ruszyliśmy odrabiać straty. Początkowo Wiktor strzelił jeszcze obok bramki, ale za moment Marek Bieda przymierzył już lepiej, lecz wprost w bramkarza. Po chwili Sebek, również w bramkarza. Gra wygląda nieźle, tylko nadal ta skuteczność... W kolejnej akcji groźnie atakowali rywale, ale czujny w bramce Rafał Rojda zażegnał niebezpieczeństwo. Po chwili super akcja na szybkości Mikołaja, sam na sam, nasz zawodnik lekko jeszcze popchnięty zdołał oddać strzał, lecz standardowo... obok bramki. Kolejna akcja i ponownie Mikołaj, niestety broni bramkarz rywali. Sporadyczna akcja Ursusa i ponownie Rafał jest na posterunku. Z naszej strony Seba przed szansą, ale bez rezultatu i po chwili straszny kocioł w polu karnym Ursusa, ale nikt nie zdołał skierować piłki do siatki. Pod koniec kwarty Wiktor fantastycznym wślizgiem blokuje strzał rywala w naszym polu karnym, uff... mogło być groźnie...

Drugą kwartę ładnie rozpoczął Staś Muniak, dogrywając dobrą piłkę do Sebka Duczka, lecz po kapitalnym strzale jeszcze lepsza interwencja bramkarza i nadal przegrywamy. Za chwilę ponownie Staś, tym razem wyłożył piłkę Kamilowi Apoczkinowi, lecz po jego strzale piłka minęła słupek bramki. Następnie Sebek przed szansą i ponownie broni bramkarz. W końcu akcja gości, ale Krzyś nie daje się zaskoczyć. Z naszej strony super akcja Kamil – Kuba – Paweł Kugel, lecz niestety nadal bez powodzenia. Za moment odgryzają się rywale i z kłopotami, ale łapie Krzysiek Bujak, sytuacja opanowana. W naszej akcji ładnie dośrodkowuje Kuba Śliwa do Kamila, ten strzela, ale bramkarz paruje piłkę na rzut rożny. Dośrodkowanie z rożnego, Kuba głową zgrywa piłkę do Mikołaja Walewskiego, ten strzela niecelnie.

Trzecia kwarta zaczyna się podobnie do pierwszej, akcja z niczego, krótka drzemka naszej defensywy i bramka dla Ursusa, przegrywamy 0-2. Już po chwili w akcji sam na sam rozmiary porażki mógł zmniejszyć obchodzący urodziny tego dnia Daniel Górski, niestety strzelił niecelnie. W kolejnej akcji kapitalne uderzenie Stasia Muniaka i niesamowitą interwencją bramkarz sparował piłkę na poprzeczkę. Akcje podbramkowe nie przynoszą rezultatu, więc Przemek Hypki spróbował szczęścia strzałem niemal z połowy, piłka po silnym uderzeniu minęła jednak bramkę rywali. W następnej akcji strzał Sebka ponownie obronił golkiper gości, po chwili ponownie Przemek Hypki, ale nadal bez powodzenia. Następnie Rafał po rożnym rywali i dość sprytnym strzale nie dał się zaskoczyć. Rożny dla naszej drużyny, Sebek Duczek dośrodkowuje na głowę Mikołaja Walewskiego, ten dobrze strzela, ale i tak broni bramkarz.

Ostatnia kwarta w końcu rozpoczęła się dla nas z optymizmem. Kamil Apoczkin zdobywając kontaktową bramkę jeszcze rozbudził nadzieję na końcowy sukces w tym meczu. Po chwili bomba Stasia z rzutu wolnego, ale wprost w Sebka stojącego przed bramką. Następnie ładny strzał Kuby Śliwy, ale bramkarz broni. Niegroźna z pozoru akcja rywali kończy się na rzucie wolnym w okolicy środka boiska, kapitalne uderzenie i niestety gol dla Ursusa. Po chwili kolejny wolny dla gości, ponownie dobra piłka, na szczęście tuż nad bramką. Z naszej strony ładnie próbował Staś Muniak, ale bramkarz niesamowitą "robinsonadą" broni strzał młodego legionisty. W końcówce spotkania jeszcze strzał rywali z dalszej odległości, wysoka piłka pod poprzeczkę i kolejny gol, 1-4! Mecz zakończyliśmy w zasadzie standardowo, Kuba Śliwa ładnie strzelił z wolnego, ale bramkarz Ursusa i tak obronił ten strzał. Za chwilę dobrze prowadzący to spotkanie arbiter gwizdnął po raz ostatni i niestety nieźle grająca drużyna "Naszej Legii" z boiska zeszła pokonana.

Skład CWKS: Rojda Rafał, Bujak Krzysztof, Hypki Przemysław, Szelenbaum Wiktor, Apoczkin Kamil, Śliwa Jakub, Duczek Sebastian, Szostak Przemysław, Muniak Stanisław, Kugel Paweł, Górski Daniel, Bieda Marek, Walewski Mikołaj.

Legia 2003 - Unia Warszawa 2003 (sparing) Zdjęcia z meczu
Gole da Legii: Mikołaj Randak (as. Filip Arak), Maciej Balcerak (as. Bartosz Ślendak), Bartosz Ślendak, Maciej Balcerak, Filip Szewczyk (as. Mikołaj Randak), Piter Juritka (as. Aleksander Petsch), Filip Szewczyk

Legia: Ślendak, Arak, Brojek, Kazana, Lemański, Balcerak, Randak, Dankowski, Romer, Juritka, Szewczyk, Petsch

Nike Premier Cup - piątek i sobota

Legioniści nie grzeszyli w trakcie meczów grupowych skutecznością i, mimo niezłej gry, nie zdołali zająć miejsca w ścisłej czołówce grupy. W pierwszym meczu o miejsca 13-16 pokonali NK Maribor, a jutro o 12:30 zmierzą się z izraelskim Beitarem Netanya w meczu o 13. lokatę w stawce 20 drużyn.